Kilkuset mieszkańców Zielonej Góry solidaryzowało się z nauczycielami (FILM)

12 kwiecień 2019
(2 głosów)
Kilkuset mieszkańców Zielonej Góry solidaryzowało się z nauczycielami dronlubuski.pl

W wielu miastach w Polsce, w tym również w Zielonej Górze odbyły się wczoraj spotkania popierające Strajk Nauczycieli. W naszym mieście pod hasłem "Lekcja solidarności z nauczycielami". 

Miejmy odwagę nie tę jednodniową; Nie dajmy się wydoić; Protestujemy bo zależy nam na przyszłości dzieci i młodzieży, kochamy uczyć ale chcemy utrzymać nasze rodziny... między innymi z takimi hasłami stanęli dziś mieszkańcy Zielonej Góry podczas wyjątkowej lekcji - lekcji solidarności, Na plac pod filharmonię przyszły tłumy, wśród nich nauczyciele, rodzice i uczniowie. Kilkuset osobowa grupa odśpiewała specjalnie ułożony hymn nauczycieli, do tekstu Grzegorza Hryniewicza a muzyki zespołu Lady Pank.

Uznałyśmy, że trzeba pokazać solidarność i nauczyć się od nowa, co solidarność znaczy. Chodzi o pieniądze, ale chodzi też o godność. Żeby naprawdę doceniono pracę, o której wszyscy myślą, że jest łatwa, lekka i przyjemna. A ona jest ogromna odpowiedzialnością - mówiły podczas spotkanie organizatorki Anita Kucharska - Dziedzic i Aleksandra Mrozek. Podobną opinię mieli wszyscy przybyli na spotkanie.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.