RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

W Łęknicy powstanie Centrum Kulturalno-Edukacyjne

13 kwiecień 2019
(2 głosów)
W Łęknicy powstanie Centrum Kulturalno-Edukacyjne lubuskie.pl

11 kwietnia br. członek zarządu Marcin Jabłoński oraz burmistrz Łęknicy Piotr Kuliniak podpisali umowę dotyczącą rewitalizacji budynku przemysłowego znajdującego się przy ul. Tadeusza Kościuszki w Łęknicy w celu dostosowania go do pełnienia nowej funkcji, Centrum Kulturalno-Edukacyjnego Światowego Geoparku UNESCO Łuk Mużakowa.

Beneficjentem projektu jest Gmina Łęknica, Operatorem Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Łęknicy. Przedmiotem projektu jest rewitalizacja budynku poprzemysłowego znajdującego się w Łęknicy w celu dostosowania go do pełnienia nowej funkcji Centrum Kulturalno-Edukacyjnego Geoparku UNESCO Łuk Mużakowa. Celem projektu jest wzrost liczby mieszkańców regionu korzystających z dóbr dziedzictwa kulturowego przez wykorzystanie zasobów przyrodniczych i historyczno-kulturowych i utworzenie warunków do szeroko pojętej edukacji kulturalnej na bazie posiadanego potencjału.

Obiekt będzie pełnić funkcje kulturalno – edukacyjne, oferując różne formy aktywności oparte o przemysłową historię Łęknicy, unikatowe środowiska przyrodnicze i kulturowe (Park Mużakowski, Geopark Łuk Mużakowa, Rezerwat przyrody Nad Młyńską Strugą). W ramach projektu zaplanowano: adaptację i wyposażenie budynków poprzemysłowych, utworzenie parku naukowego i nowej oferty kulturalno - edukacyjnej w zakresie aktywnych atrakcji związanych z historią regionu, przemysłem górniczym, hutniczym i ceramicznym oraz tematyką kulturalno - przyrodniczą. Efekty projektu będą skierowane bezpośrednio do lokalnej społeczności (miejscowości i gmin sąsiadujących z Centrum), mieszkańców całego województwa lubuskiego oraz obecnych i potencjalnych turystów odwiedzających region.

Całkowita kwota wynosi 3 188 430,82 zł, a wartość dofinansowania to 2 388 782,19 zł. Okres realizacji - III kw. 2016 - IV kw. 2020.

Źródło: Lubuskie.pl

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.