Mieszkańcy Zielonej Góry odpalili światełko dla oświaty

19 kwiecień 2019
(3 głosów)
Mieszkańcy Zielonej Góry odpalili światełko dla oświaty dronlubuski.pl

Strajk nauczycieli trwa już prawie dwa tygodnie i nic nie wskazuje na to, by miał się szybko zakończyć. Wczorajsze rozmowy związków zawodowych z rządem po raz kolejny zakończyły się fiaskiem – obie strony pozostają przy swoich stanowiskach.

W czwartek wieczorem mieszkańcy Zielonej Góry, rodzice a także nauczyciele spotkali się przy Pomniku Bachusa na Światełku dla Oświaty. Przybyło kilkaset osób. Zebrani ustawili wokół pomnika znicze

Podczas zgromadzenia głos zabrała m.in. prezes Lubuskiego Okręgu ZNP Bożena Mania, prezes zielonogórskiego oddziału ZNP Ewa Kostrzewska, Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak, dyrektor Zielonogórskiego Ośrodka Kultury Agata Miedzinska oraz licznie zgromadzeni nauczyciele a także rodzice i młodzież. Strajkujących nauczycieli wparli również aktorzy Lubuskiego Teatru.

- Oświata musi być na najwyższym poziomie. To chwila narodowego być albo nie być. Oddajecie w ręce nauczycieli najcenniejszy dar. Swoje dzieci. Rządowi wydaje się nie zauważać, że 5 mln dzieci nie chodzi do szkoły.(Bożena Mania)

- Praca nauczycieli to ogromny trud i poświęcenie oraz olbrzymia odpowiedzialność za przyszłe pokolenia naszego kraju, ojczyzny. Chcemy szkoły, która uczy kreatywności i kształtuje liderów. Wszystko może spłonąć jak w Paryżu Notre Dame (...)Wzywamy w tej trudnej sytuacji pana Mateusza Morawieckiego, prezesa rady ministrów, o podjęcie natychmiastowych rozmów, w celu spełnienia postulatów płacowych strajkujących nauczycieli. (Elżbieta Anna Polak)

- Nauczyciele, wiemy, że jest wam ciężko w tej sytuacji, i wielu ludzi was krytykuje za to, co robicie. Ale my jesteśmy z wami. Jesteśmy chętni do pomocy i działania. Nauczyciele w Finlandii strajkowali miesiąc. A dziś fiński system edukacji jest najlepszy w Europie. Dlatego nie poddawajcie się w połowie drogi! (Bartek i Milena, uczniowie IV LO w Zielonej Górze)

- W pierwszym dniu strajku moja żona zrobiła nam (rodzinie) ciasto. Bo miała na to czas. Bo tym razem nie zabrała pracy do domu. Bo jej praca nie kończy się z chwilą wyjścia ze szkoły. Teraz czuję, że mam żonę a dzieci mamę. Nie wspomnę o tym, że moja żona musi korzystać ze swoich artykułów biurowych, ze swojej drukarki, papieru... (Patryk Nowakowski - ojciec i mąż nauczycielki)

Pytani przez nas nauczyciele wszyscy mówili, że nie zamierzają się poddać i będą walczyć do końca.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.