Wiosenne czyszczenie pojemników na odpady w Międzyrzeczu

30 kwiecień 2019
(1 głos)
Wiosenne czyszczenie pojemników na odpady w Międzyrzeczu ENERIS

W maju odbędzie się wiosenne mycie i dezynfekcja pojemników na odpady komunalne w mieście i gminie Międzyrzecz. Akcja jest realizowana przez zakład w Międzyrzeczu gorzowskiego oddziału ENERIS Surowce, który jest odpowiedzialny za odbiór odpadów od mieszkańców.

Jak, gdzie i kiedy?

Mycie i dezynfekcja pojemników odbywają się sezonowo przy okazji rutynowego odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości jedno- i wielorodzinnych. Usługa jest realizowana przez pracowników zakładu w Międzyrzeczu gorzowskiego oddziału ENERIS Surowce w następujących terminach:

• miasto Międzyrzecz: 10, 16, 24, 28 i 31 maja - terminy dla poszczególnych lokalizacji i rodzajów pojemników zaznaczone są gwiazdką w harmonogramie odbioru odpadów;

• gmina Międzyrzecz: 10, 15, 17 maja - terminy dla poszczególnych lokalizacji i rodzajów pojemników zaznaczone są gwiazdką w harmonogramie odbioru odpadów;

Właściciele domów jednorodzinnych powinni punktualnie udostępnienić pojemniki, tak jak w przypadku rutynowego odbioru odpadów.

Na czym to polega?

Zakład w Międzyrzeczu gorzowskiego oddziału ENERIS Surowce oprócz odbioru, zagospodarowania i transportu odpadów, zajmuje się też myciem i dezynfekcją pojemników.

Usługa ta jest wykonywana przy pomocy specjalistycznych pojazdów, tzw. śmieciarko-myjek, które poza odbieraniem odpadów są przystosowane do czyszczenia powierzchni. Opróżniony pojemnik jest myty pod dużym ciśnieniem, a następnie dezynfekowany specjalnym środkiem przyjaznym środowisku i bezpiecznym dla mieszkańców. Czyszczalnie, razem z uprzednim opróżnianiem pojemników, nie jest w żaden sposób uciążliwe dla mieszkańców nieruchomości i trwa nie dłużej niż pół minuty.

ENERIS to ogólnopolska firma działająca w obszarze ochrony środowiska specjalizująca się w budowie oraz eksploatacji infrastruktury z zakresu gospodarki odpadowej, wodno-ściekowej oraz nowoczesnej energetyki. Naszym głównym celem jest redukcja poziomu zanieczyszczenia otaczającego nas środowiska – powietrza, wody i ziemi. Angażujemy się i posiadamy potencjał do budowy i finansowania efektywnych i innowacyjnych rozwiązań dedykowanych dla indywidulanych potrzeb gmini przemysłu. Podstawą jest konsolidacja rozproszonych do tej pory zasobów i środków służących ochronie środowiska.

W 2015 roku w skład Grupy ENERIS weszła spółka ENERIS Surowce S.A., która jest kontynuatorem działalności Veolia Usługi dla Środowiska, jednej z największych w Polsce spółek działających w sektorze gospodarki odpadami. Następnie do Grupy dołączyły firmy: Recupyl – lider recyklingu baterii i akumulatorów oraz MD-PRoeco - zarządca Instalacji Termicznego Odzysku Odpadów Niebepziecznych w Bydgoszczy. Więcej na:

Źródło: www.eneris.pl

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.