RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

W Czerwieńsku otwarto Dzienny Dom Senior+. To 20 placówka w Lubuskiem (ZDJĘCIA)

13 maj 2019
(1 głos)
Autor: 
W Czerwieńsku otwarto Dzienny Dom Senior+. To 20 placówka w Lubuskiem Fot. LUW

Od poniedziałku seniorzy z gminy Czerwieńsk mają miejsce, gdzie mogą aktywnie spędzać czas. Z Dziennego Domu Senior+ będzie mogło skorzystać jednocześnie 15 osób. To dwudziesta placówka w Lubuskiem.

Dzienny Dom Senior+ w Czerwieńsku zlokalizowany jest w budynku przy ul. Ogrodowej 9, gdzie wcześniej mieściło się liceum mundurowe. Seniorzy będą mogli korzystać z opieki codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00. Oprócz udzielania pomocy w rozwiązywaniu problemów dnia codziennego dla zainteresowanych przewidziano różnego rodzaju zajęcia, np. z plastyki czy rękodzieła. Placówka funkcjonuje w strukturach Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W uroczystym otwarciu domu seniora wzięła udział między innymi Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska oraz Burmistrz Miasta i Gminy Czerwieńsk Piotr Iwanus. Obecny był także Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, który podkreślał, że gminny samorząd jest bardzo aktywny w sprawach społecznych. - Mamy w Czerwieńsku już piękny żłobek i teraz także Dzienny Dom Senior+. To wspaniałe miejsca tętniące życiem, w których osoby starsze mogą rozwijać swoje pasje - mówił.

Docelowo w 2019 roku w Lubuskiem będą funkcjonować 33 placówki Senior+. Minister Elżbieta Rafalska przypomniała, że program realizowany jest przy współpracy z samorządem. - My dajemy rozwiązania prawne, dajemy dofinansowanie, ale diagnoza potrzeb jest tu na dole, kto może z tego korzystać i to już jest rola i obowiązek liderów społeczności lokalnych. To prawdziwa przyjemność, jak w połowie drogi spotykają się ci, którzy kreują rządową politykę społeczną - podkreślała.

Fot. Lubuski Urząd Wojewódzki

 • Wracają połączenia autobusowe w Lubuskiem

  Wracają połączenia autobusowe w Lubuskiem

  O przywracaniu i rozwoju połączeń autobusowych rozmawiał dziś Wojewoda Lubuski z samorządowcami. Spotkanie dotyczyło omówienia ustawy o Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Ustawa wejdzie w życie 18 lipca.

 • Nowy oddział ratunkowy i lądowisko dla LPR - miliony dla szpitala w Słubicach (ZDJĘCIA)

  Nowy oddział ratunkowy i lądowisko dla LPR - miliony dla szpitala w Słubicach (ZDJĘCIA)

  Do szpitala w Słubicach trafi aż 8,5 milionów złotych. Takie dofinansowanie pozwoli przebudować Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz wybudować lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. - To projekt o szczególnym znaczeniu, ponieważ ma charakter transgraniczny - mówił wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

 • Wyjątkowy człowiek z wyjątkowym medalem (FILM)

  Wyjątkowy człowiek z wyjątkowym medalem (FILM)

  Dziś w Delegaturze Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zielonej Górze Wojewoda Lubuski wręczy medal "Pro Patria" mjr Józefowi Kasperowiczowi. 13 grudnia 2018 r. mjr. Józef Kasperowicz ps. "Bystry" obchodził swoje 100-letnie urodziny.

 • Nowy doradca wojewody (FILM)

  Nowy doradca wojewody (FILM)

  Kazimierz Łatwiński został doradcą wojewody lubuskiego. Będzie zajmował się infrastrukturą i transportem kolejowo-drogowym. Już ma pomysły czym trzeba zająć się w pierwszej kolejności. A jest szansa na zdobycie dodatkowych pieniędzy na rozwój jednego z odcinków lubuskiej kolei.

  Wojewoda Lubuski Władyław Dajczak ma nowego doradcę. Zostatał nim zielonogórski radny, prawnik z wykształcenia – Kazimierz Łatwiński. Funkcję doradcy wojewody Łatwiński pełnił już dwukrotnie. Pracując przy wojewodach: Marku Aście i Wojciechu Perczaku.

  - Doradca to rola koordynacyjna, a nawet mediacyjna – zaznacza Łatwiński.

  Kazimierz Łatwiński to zielonogórski radny klubu Prawa i Sprawiedliwości. W Radzie Miasta działa od 2006 roku. Był członkiem Komisji Gospodarki i Rzowoju Miasta, a także członkiem zespołu do spraw opracowania strategii Rozwoju Zielonej Góry i Lubuskiego Trójmiasta, a także zespołu ds. połączenia miasta i gminy Zielona Góra. Obecnie jest członkiem komisji ds. Konsultacji Społecznych.

  W pierwszych dniach swojej pracy chce zająć się przede wszystkich sprawami lubuskiej kolei, w tym magistrali odrzańskiej, gdzie możemy pozyskać około miliarda złotych na tę inwestycję.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.