Robert Biedroń i Wiosna w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

14 maj 2019
(3 głosów)
Robert Biedroń i Wiosna w Zielonej Górze Redakcja

We wtorek, 14 kwietnia, o godzinie 18:30 na parking przy Centrum Biznesu w Zielonej Górze przyjechał tzw. "Wiosnobus". Autobusem przyjechali działacze partii Wiosna na czele z Robertem Biedroniem.

Lider Wiosny Robert Biedroń w swoim przemówieniu do mediów nawiązał między innymi do odmownej decyzji wiceprezydenta miasta Krzysztofa Kaliszuka odnośnie wjazdu Winobusu na plac Bohaterów. - Zakazano nam obecności 5 lutego. Jesteśmy na placu Bohaterów, symbolicznym dla Zielonej Góry, który jest reglamentowany. Są bohaterowie, którzy mogą tu być i są bohaterowie, którzy nie mogą tu być. Zawsze myślałem, że Zielona Góra jest gościnnym miastem, że znajdzie się tu miejsce dla każdego. Jak widać, prezydent zaczął od reglamentowania takiego miejsca - mówił.

Szef partii wspólnie z dr Anitą Kucharską-Dziedzic, startującą do Parlamentu Europejskiego z listy Wiosny, wygłosił swoje postulaty. - Przyjeżdżamy z dobrymi nowinami. Przywozimy wiosnę, radość i optymizm. Jesteśmy tu, aby pokazać miasta średniej wielkości, ich potencjał oraz problemy, z którymi muszą się zmagać. Jesteśmy w Zielonej Górze, ponieważ to miasto jest przykładem tego, czego nie zrobiło Prawo i Sprawiedliwość, a obiecało, że zrobi. W 2017 roku miało powstać między innymi 5 nowych bloków i 100 nowoczesnych mieszkań, jest 2019 rok i nikt takich mieszkań nie zobaczył. Obiecano także, że Odra będzie w końcu miała czwartą klasę żeglugi śródlądowej, co się okazuje, jest ona głęboka na pół metra - podkreślał.

Na zakończenie działacze partii przeszli się po zielonogórskim deptaku oraz wykonali pamiątkowe zdjęcie przy pomniku Bachusa.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.