"Wolne krowy" z Deszczna zostaną wybite. Decyzję podjął Główny Lekarz Weterynarii

27 maj 2019
(2 głosów)
"Wolne krowy" z Deszczna zostaną wybite. Decyzję podjął Główny Lekarz Weterynarii Zdjęcie poglądowe/Pixabay.com

Główny Lekarz Weterynarii po dokonaniu gruntownej analizy uwarunkowań prawnych i epizootycznych dotyczących stada krów z gminy Deszczno podjął decyzję o zabiciu 170 sztuk bydła.

- Za taką oceną sytuacji przemawiają względy natury prawnej jak również potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa zwierząt hodowlanych przed zagrożeniami, których źródło może stanowić przedmiotowe stado bydła. - czytamy w komunikacie na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii. 

Aby opinia była kompetentna i obiektywna zwrócono się o stanowisko do Rady Sanitarno-Epizootycznej, która uznała, że nie można wykluczyć zagrożenia dla zdrowia publicznego, jakie wiąże się z utrzymywaniem przy życiu tak licznego stada zwierząt nieobjętego dotychczas kontrolą lekarsko-weterynaryjną.

Tym samym dowiadujemy się, że nie dojdzie do zmiany decyzji Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gorzowie Wielkopolskim z dnia 31 października 2018 roku, na mocy której właściciel zwierząt został zobowiązany do zabicia 170 sztuk bydła.

Obrońcy zwierząt walczą, aby krowy pozostało przy życiu. Zorganizowano m.in. zbiórkę pieniędzy oraz znaleziono nawet miejsce dla stada. Prowadzone są również dyżury przy zwierzętach. 

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.