Gorzów walczy z barszczem Sosnowskiego. Pierwsze zabiegi już wkrótce

05 czerwiec 2019
(3 głosów)
Autor: 
Gorzów walczy z barszczem Sosnowskiego. Pierwsze zabiegi już wkrótce UM Gorzów

Profesjonalna firma zajmująca się zwalczaniem szkodników już w połowie czerwca rozpocznie walkę z barszczem Sosnowskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Zabiegi polegające na opryskach i koszeniu przeprowadzane będą na bieżąco.

Wydział Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego od kwietnia kontrolował skupiska barszczu. - Zidentyfikowano 34 stanowiska występowania tej rośliny, w tym dwa największe o łącznej powierzchni 1,5 hektara. Te największe, rosnące w zwartych skupiskach, na szczęście są z dala od ludzi. Najgroźniejsze, ze względu na ilość roślin, są skupiska występujące w Chruściku i w Gorzowie przy ulicy Silwanowskiej - informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego magistratu.

W tym roku miasto wyłoniło już firmę, która zajmie się likwidacją rośliny. Akcja rozpocznie się już w połowie czerwca. Firma planuje podwójne prowadzenie oprysków herbicydem o różnych porach dnia w co 3-4 tygodniowych odstępach. Ponadto na bieżąco usuwane będą też pojawiające się kwiatostany.

Zabiegi usuwania barszczu Sosnowskiego prowadzone są w Gorzowie już od kilku lat. - Można ocenić, że walka staje się skuteczna, bo zlikwidowano większość roślin wieloletnich. Te w sezonie wegetatywnym są zdolne utworzyć do 30 nowych roślin. Ale to tylko początek, bo całościowa powierzchnia nie zmniejszyła się spektakularnie - dodaje Wiesław Ciepiela.

Pracownicy magistratu proszą, aby nie usuwać rośliny na własną rękę, ponieważ szkodzi to kompleksowemu procesowi usuwania roślin. W przypadku zauważenia podejrzanie wyglądającej rośliny urząd miasta prosi o kontakt z osobą nadzorującą akcję pod numerem telefonu 95 7355 845 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Każde zgłoszenie zostanie dokładnie sprawdzone.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.