RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Powrót na rynek pracy dzięki rehabilitacji

11 czerwiec 2019
(0 głosów)
Powrót na rynek pracy dzięki rehabilitacji Adobe Stock

Zarząd Województwa Lubuskiego podjął uchwałę o wsparciu działań profilaktycznych i rehabilitacyjnych Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Gorzowie Wlkp. – Dzięki dofinansowaniu Lubuszanie skorzystają z bezpłatnych zabiegów, z pomocą których powrócą na rynek pracy – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak.

Program obejmie 680 osób. Liczba osób w wieku 50 lat i więcej objętych wsparciem w programie to 204, w tym 114 kobiet i 90 mężczyzn.

Uchwała podjęta we wtorek 11 czerwca dotyczy przyznania dofinansowania na realizację projektu konkursowego w ramach Działania 6.7 Profilaktyka i rehabilitacja zdrowotna osób pracujących i powracających do pracy oraz wspieranie zdrowych i bezpiecznych miejsc pracy, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020. Dokument pozwoli na udzielenie dofinansowania Wojewódzkiemu Ośrodkowi Medycyny Pracy w Gorzowie Wielkopolskim – jednostce organizacyjnej województwa lubuskiego.

Nazwa projektu to: ,,Rehabilitacja medyczna osób pracujących i powracających do pracy w zakresie schorzeń układu ruchu i obwodowego układu nerwowego, związanych z wykonywaną pracą”. Jego celem jest przywrócenie sprawności fizycznej i zdolności do aktywności zawodowej u osób, które z powodu schorzeń związanych ze sposobem wykonywania pracy, chorób zawodowych bądź wypadków przy pracy odczuwają ograniczenia w wykonywaniu pracy zawodowej lub są zagrożone utratą zdolności do pracy.

Grupę docelową stanowią mieszkańcy województwa lubuskiego w okresie aktywności zawodowej. Projekt zakłada kompleksowe działania, na które będą się składać zabiegi rehabilitacyjne, poradnictwo medyczne, edukacja zdrowotna i wsparcie psychologiczne. Wszystkie działania będą miały na celu nie tylko przywrócenie i utrzymanie zdolności zawodowych, ale też kształtowanie postaw prozdrowotnych i edukacji w zakresie zagrożeń.

Całkowita wartość projektu wynosi blisko 740 tys. zł. Dofinansowanie stanowi 95% wartości projektu, w kwocie 702 tys. zł, w tym środki EPS 85% - 628 tys. zł, budżet państwa 10% 74 tys. zł, wkład własny Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy to 5% wartości projektu, czyli 37 tys. zł

Źródło: Urząd Marszałkowski

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

 • Lubuski Paszport Turystyczny - idealny sposób na długi sierpniowy weekend

  Lubuski Paszport Turystyczny - idealny sposób na długi sierpniowy weekend

  Zbieraj pieczątki, zgarniaj nagrody! Od kilku miesięcy trwa Lubuski Paszport Turystyczny – mini-przewodnik uprawniający uczestnika do odwiedzania ciekawych i godnych zobaczenia miejsc w nim wskazanych, zdobywania pamiątkowych pieczątek i korzystania z oferowanych rabatów.

 • Piknik Europejski w Sławie

  Piknik Europejski w Sławie

  17 sierpnia br., spotkajmy się w Sławie na Pikniku Europejskim. Gospodarzem wydarzenia będzie marszałek Elżbieta Anna Polak. W programie m.in. debata "Europejki i Europejczycy rozmawiają", quiz wiedzy o Wspólnocie Europejskiej oraz funduszach unijnych, specjalna ekostrefa i strefa aktywności. Będzie także przestrzeń, w której najmłodsi Lubuszanie, pod opieką animatorów, przeobrażą się w kreatywnych konstruktorów.

 • Wsparcie dla Gorzowa. 200 tysięcy na usuwanie skutków opadów deszczu (FILM)

  Wsparcie dla Gorzowa. 200 tysięcy na usuwanie skutków opadów deszczu (FILM)

  Po ostatnich intensywnych opadach deszczu w Gorzowie Wielkopolskim zalaniu uległy m.in. trzy szkoły. Dziś samorząd województwa przekazał na ręce wiceprezydent Małgorzaty Domagały pomoc finansową w wysokości 200 tysięcy złotych.

 • 70 dodatkowych pociągów na Pol'and'Rock Festival (FILM)

  70 dodatkowych pociągów na Pol'and'Rock Festival (FILM)

  Dzięki Marszałkom, którzy przyłączyli się do apelu Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak do Kostrzyna na festiwal Pol'and'Rock pojedzie 70 dodatkowych pociągów, w tym 55 przez sfinansowanych przez  Samorządy.

 • VIII zwyczajna sesja Sejmiku Województwa Lubuskiego - Sesja absolutoryjna

  VIII zwyczajna sesja Sejmiku Województwa Lubuskiego - Sesja absolutoryjna

  24 czerwca w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego odbyła się zwyczajna sesja Sejmiku Województwa Lubuskiego. Radni zapoznali się z raportem o stanie województwa za rok 2018 oraz udzielili Zarządowi Województwa Lubuskiego wotum zaufania z tytułu rozpatrzenia raportu. Sejmik udzielił także absolutorium zarządowi województwa za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

 • VIII zwyczajna sesja Sejmiku Województwa Lubuskiego (NA ŻYWO)

  VIII zwyczajna sesja Sejmiku Województwa Lubuskiego (NA ŻYWO)

  24 czerwca br. o godz. 11.00 w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego VIII rozpocznie się zwyczajna sesja Sejmiku Województwa Lubuskiego. W programie: rozpatrzenie raportu o stanie województwa za rok 2018 i podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Zarządowi Województwa Lubuskiego wotum zaufania z tytułu rozpatrzenia raportu oraz uchwała w sprawie udzielenia absolutorium zarządowi województwa z tytułu wykonania budżetu za 2018 r.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.