RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Powrót na rynek pracy dzięki rehabilitacji

11 czerwiec 2019
(0 głosów)
Powrót na rynek pracy dzięki rehabilitacji Adobe Stock

Zarząd Województwa Lubuskiego podjął uchwałę o wsparciu działań profilaktycznych i rehabilitacyjnych Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Gorzowie Wlkp. – Dzięki dofinansowaniu Lubuszanie skorzystają z bezpłatnych zabiegów, z pomocą których powrócą na rynek pracy – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak.

Program obejmie 680 osób. Liczba osób w wieku 50 lat i więcej objętych wsparciem w programie to 204, w tym 114 kobiet i 90 mężczyzn.

Uchwała podjęta we wtorek 11 czerwca dotyczy przyznania dofinansowania na realizację projektu konkursowego w ramach Działania 6.7 Profilaktyka i rehabilitacja zdrowotna osób pracujących i powracających do pracy oraz wspieranie zdrowych i bezpiecznych miejsc pracy, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020. Dokument pozwoli na udzielenie dofinansowania Wojewódzkiemu Ośrodkowi Medycyny Pracy w Gorzowie Wielkopolskim – jednostce organizacyjnej województwa lubuskiego.

Nazwa projektu to: ,,Rehabilitacja medyczna osób pracujących i powracających do pracy w zakresie schorzeń układu ruchu i obwodowego układu nerwowego, związanych z wykonywaną pracą”. Jego celem jest przywrócenie sprawności fizycznej i zdolności do aktywności zawodowej u osób, które z powodu schorzeń związanych ze sposobem wykonywania pracy, chorób zawodowych bądź wypadków przy pracy odczuwają ograniczenia w wykonywaniu pracy zawodowej lub są zagrożone utratą zdolności do pracy.

Grupę docelową stanowią mieszkańcy województwa lubuskiego w okresie aktywności zawodowej. Projekt zakłada kompleksowe działania, na które będą się składać zabiegi rehabilitacyjne, poradnictwo medyczne, edukacja zdrowotna i wsparcie psychologiczne. Wszystkie działania będą miały na celu nie tylko przywrócenie i utrzymanie zdolności zawodowych, ale też kształtowanie postaw prozdrowotnych i edukacji w zakresie zagrożeń.

Całkowita wartość projektu wynosi blisko 740 tys. zł. Dofinansowanie stanowi 95% wartości projektu, w kwocie 702 tys. zł, w tym środki EPS 85% - 628 tys. zł, budżet państwa 10% 74 tys. zł, wkład własny Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy to 5% wartości projektu, czyli 37 tys. zł

Źródło: Urząd Marszałkowski

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

 • Lubuskie będzie miało Radę Kobiet

  Lubuskie będzie miało Radę Kobiet

  Zarząd województwa przyjął uchwałę powołującą Wojewódzką Radę Kobiet. Ma być to społeczny organ doradczo-konsultacyjny i inicjatywny działający przy marszałku województwa.

 • Uroczysta sesja Sejmiku Województwa Lubuskiego, marszałek - Osobowością Roku 2019 (VIDEO)

  Uroczysta sesja Sejmiku Województwa Lubuskiego, marszałek - Osobowością Roku 2019 (VIDEO)

  Podczas uroczystej sesji sejmiku, marszałek Elżbieta Anna Polak odebrała tytuł Osobowości Roku 2019, przyznany przez lubuski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. – To dla mnie chyba najważniejsza nagroda życia, ogromnie dziękuję - powiedziała. Marszałek wręczyła też nagrody laureatom Konkursu Dziennikarskiego im. Edwarda Mincera „Samorząd Lubuski w Mediach 2019”. Nagroda Główna przypadła w tym roku red. Mai Sałwackiej z Gazety Wyborczej.

 • Wsparcie turystyki regionalnej

  Wsparcie turystyki regionalnej

  Promocja i rozwój lubuskich produktów turystycznych i regionalnych oraz rozwój turystyki transgranicznej to niektóre z działań, jakie mogą otrzymać wsparcie. Zarząd województwa podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w obszarze turystyki regionalnej. Kwota przeznaczona na konkurs wynosi 90 tys. zł.

 • Fundusze europejskie dla wolontariatu

  Fundusze europejskie dla wolontariatu

  12 czerwca 2019 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp. odbędzie się spotkanie dla organizacji pozarządowych dotyczące międzynarodowego wolontariatu, a dokładniej możliwości pozyskania funduszy europejskich na taką działalność.

 • Samorząd wspiera lubuski sport

  Samorząd wspiera lubuski sport

  - Region lubuski rozwija się bardzo dobrze, mamy dodatkowe dochody w kwocie 8,5 mln zł. Wczoraj sejmik województwa podzielił te środki i podjął decyzję o przyznaniu 400 tys. zł na działania w zakresie upowszechniania kultury fizycznej.

 • VI Sesja Sejmiku Województwa Lubuskiego

  VI Sesja Sejmiku Województwa Lubuskiego

  Zakończyły się obrady VI zwyczajnej sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego. W programie znalazła się analiza stanu porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz informacja o stanie bezpieczeństwa przeciwpożarowego w regionie. Radni zapoznali się z informacją Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska nt. szkód wyrządzonych w rolnictwie przez ptactwo i zwierzęta, a także planami inwestycyjnymi Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Wręczone zostały również Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Lubuskiego.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.