Gdzie w Zielonej Górze powstanie nowe schronisko? Urząd czeka na propozycje

13 czerwiec 2019
(3 głosów)
Autor: 
Gdzie w Zielonej Górze powstanie nowe schronisko? Urząd czeka na propozycje Pixabay

O zmianie lokalizacji Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze mówi się już od dawna. Prezydent proponował teren w Łężycy, lecz mieszkańcy byli przeciwko tej inwestycji. Teraz urząd miasta prosi o wskazywanie potencjalnych miejsc na budowę nowego przytuliska.

Zielonogórskie schronisko przy ulicy Szwajcarskiej nie jest w najlepszej kondycji. Wysłużone boksy są przepełnione, a obiekty przestarzałe. Brakuje również ciepłych miejsc dla starszych i schorowanych zwierząt.

O potrzebie budowy nowej placówki mówi się już od dawna. Niedawno prezydent Janusz Kubicki zaproponował, aby przytulisko znalazło się w Łężycy w pobliżu oczyszczalni ścieków. Przeciwni temu pomysłowi byli jednak mieszkańcy, którzy obawiali się spadku wartości gruntów, ale i zagrożenia ze strony błąkających się psów. Problemem miał być także hałas generowany przez samoloty oraz ćwiczenia na wojskowej strzelnicy w Czerwieńsku.

Władze miasta zadecydowały, że o lokalizacji nowego schroniska zadecyduje specjalna komisja. Zespół liczy na pomoc mieszkańców, którzy mogą zgłosić swoje propozycje (opis + mapka sytuacyjna) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Magistrat czeka na pomysły do 16 lipca.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.