Kierowcy uratowali potrąconego na S3 psa

06 czerwiec 2016
(3 głosów)
fot. facebook.com/Łowczy-Miejski-Gorzów-Wielkopolski

- Jesteście moimi bohaterami - tak właśnie powinno to wyglądać - wzór do naśladowania oraz oklaski na stojąco dla Was – pisze na swoim profilu na FB Łowczy Miejski Gorzowa Wielkopolskiego. Kierowcy uratowali życie pieska potrąconego na S3.

Łowczy Miejski otrzymał informację o piesku potrąconym na trasie S3 na wysokości ul Kasprzaka. Wszystko to działo się w niedzielny poranek, około godziny 6:30. Jak czytamy na profilu, zgłoszeń o leżącym na drodze było dużo, ale też znalazła się ekipa podróżnych, która zatrzymała się, wezwała pomoc, zabezpieczyła miejsce wypadku i ostrożnie ściągnęła psiaka na pobocze.

Podróżni założyli tez pieskowi opatrunek na najbardziej krwawiące miejsca. Piesek miał uszkodzone przednie łapki.

- Brawo za odwagę, obecność ŁM oraz karetki dla zwierząt LARW była czystą formalnością. Dziękuje również za cierpliwość, pomoc i opiekę nad psiakiem do czasu przybycia ŁM. Piesek żyje i został przetransportowany ambulansem do lecznicy celem dalszej diagnostyki i hospitalizacji – czytamy na profilu Łowczego Miejskiego.

Łowczy Miejski przypomina, że obowiązkiem sprawcy wypadku komunikacyjnego jest niezwłoczne zatrzymanie się oraz wezwanie odpowiednich służb ratunkowych oraz w miarę możliwości i własnych umiejętności udzielenie zwierzęciu pierwszej pomocy - należy pozostać na miejscu do momentu przyjazdu w/w służb i tylko w taki sposób unikniemy przykrych konsekwencji.

NIE BÓJMY się wezwać pomocy - naszym obowiązkiem jest wezwać pomoc i poczekać, aż ktoś to ranne zwierze przejmie od nas i wtedy możemy kontynuować podróż. Po konsultacji z dyżurnym do którego zgłosiliśmy ranne zwierze możemy poprosić o wskazanie lecznicy do której możemy je zawieźć - jest to lecznica z którą miasto zawarło umowę na obsługę takich przypadków i powiadomić ich o naszym przyjeździe - z pewnością w ten sposób poszkodowany zwierzak uzyska szybszą pomoc. Jeżeli zwierze jest zdrowe i łagodne możemy sami dostarczyć je do Schroniska dla bezdomnych zwierząt (tylko psy) Azorki przy ul. Fabrycznej. 

gorzowianin.com

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.