RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Napisy na przejściach dla pieszych

07 czerwiec 2016
(4 głosów)
Autor: 

Z inicjatywy policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze na przejściach dla pieszych powstały napisy ,,patrz w lewo” i ,,patrz w prawo”.

Celem tego przedsięwzięcia ma być ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych na przejściach, a w szczególności liczby potrąceń.Wiosną tego roku zielonogórscy policjanci złożyli wniosek do Urzędu Miasta o pomalowanie na przejściach dla pieszych napisów ,,patrz w lewo i ,,patrz w prawo”. Pomysł ten został pozytywnie rozpatrzony przez urzędników i kilka dni temu na przejściach w Zielonej Górze powstały pierwsze napisy. Na chwilę obecną można je zauważyć na ul. Konstytucji 3 maja, Wyszyńskiego czy Wojska Polskiego.

W ocenie policjantów ma to na celu zwrócenie szczególnej uwagi pieszych, przy przechodzeniu na drugą stronę ulicy, a tym samym może spowodować zmniejszenie liczby potrąceń w rejonie przejść dla pieszych. Każdy pieszy zbliżając się do przejścia może już przeczytać napisy i tym samym zwiększy to jego czujność przy przechodzeniu na druga stronę ulicy. Również dla kierujących samochodami będzie to dobry sygnał do zachowania szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych.

KMP Zielona Góra

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.