Uwaga kierowcy! Rusza budowa ronda koło galerii Focus w Zielonej Górze (MAPA)

09 lipiec 2019
(4 głosów)
Autor: 
Uwaga kierowcy! Rusza budowa ronda koło galerii Focus w Zielonej Górze Google Street View

Już w środę, 10 lipca, rusza budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Sienkiewicza w Zielonej Górze. Całość inwestycji opłaci prywatny inwestor, który postawi kompleks handlowy na terenie byłej Estrady.

Firma P.A. Nowa z Gliwic w czerwcu 2017 roku ogłosiła plany budowy centrum handlowego w miejscu dawnej Estrady. Jednym z elementów projektu było postawienie ronda na ulicy Wrocławskiej. Po półtora roku przedsiębiorstwo uzyskało pozytywną decyzję i już w środę, 10 lipca, rozpoczyna prace budowlane.

Przebudowa skrzyżowania oznacza zmianę organizacji ruchu. Kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami i korzystać z wyznaczonych objazdów. - Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych - podkreśla Monika Zapotoczna z zielonogórskiego magistratu.

Inwestycja pochłonie kilka milionów złotych. Nowe rondo będzie turbinowe, co zdaniem P.A. Nowa przełoży się na usprawnienie ruchu w mieście.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.