W Krośnie Odrzańskim działa bezpłatna wypożyczalnia rowerów dla osób niepełnosprawnych

11 lipiec 2019
(2 głosów)
W Krośnie Odrzańskim działa bezpłatna wypożyczalnia rowerów dla osób niepełnosprawnych Adobe Stock - zdjęcie poglądowe

W Krośnie Odrzańskim została uruchomiona bezpłatna wypożyczalnia 3-kołowych rowerów rehabilitacyjnych. Organizatorem wypożyczalni są Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Pojazdy przeznaczone są dla osób, które ze względu na stan zdrowia nie mają możliwości korzystania z tradycyjnych rowerów. Rowery mają specjalną, wytrzymałą konstrukcję, dzięki której mogą z nich korzystać osoby o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Są też bardzo stabilne, ponieważ posiadają odpowiednią masę i dwa tylne koła. Dodatkowymi udogodnieniami są pojemny koszyk na zakupy lub niewielki bagaż oraz obniżona rama, która ułatwia wsiadanie i zsiadanie.

Wypożyczenie roweru jest możliwe po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności oraz dowodu osobistego. Działanie placówki opiera się na zasadzie wypożyczenia sprzętu na określony czas. Wypożyczalnia jest czynna w dni robocze w godzinach: 8-14. Wypożyczenie jest bezpłatne.

Zapraszamy do siedziby wypożyczalni mieszczącej się przy ul. Piastów 10h. Telefony kontaktowe do placówki: 68 383 33 92 kom. 605 143 380.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.