70 dodatkowych pociągów na Pol'and'Rock Festival (FILM)

16 lipiec 2019
(2 głosów)
70 dodatkowych pociągów na Pol'and'Rock Festival Redakcja

Dzięki Marszałkom, którzy przyłączyli się do apelu Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak do Kostrzyna na festiwal Pol'and'Rock pojedzie 70 dodatkowych pociągów, w tym 55 przez sfinansowanych przez  Samorządy.

Koordynacją całej akcji zajął się Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk a dołączyli do niej Marszałkowie z woj. Zachodniopomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Mazowieckiego, Opolskiego i Wielkopolskiego. Lubuskie do tej puli dołączyło 9 pociągów. Szczegółowe rozkłady jazdy będą dostępne od 17 lipca. W głównej mierze to Przewozy Regionalne będą obsługiwać ww. połączenia.

Prezes Przewozów Regionalnych zaznaczył, że od początku informowali, że nie odwołują pociągów. Pod uwagę brana była natomiast nowa formuła dostosowana do możliwości finansowych spółki. Spółka z grudniem 2018 roku zakończyła plan restrukturyzacji ograniczając swój potencjał do realizacji umów z organizatorami przewozów. W związku z tym potencjał spółki uległ poważnemu obniżeniu. Finansowo spółka nie miała możliwości na obsługę festiwalu. Nie było w tym, żadnego podtekstu politycznego.

- Pragnę zwrócić uwagę jaka jest struktura naszych udziałowców - mówił Krzysztof Zgorzelski, Prezes Zarządu Spółki Przewozy Regionalne. - Ta spółka jest specyficznym, unikatowym wręcz podmiotem funkcjonującym na rynku polskim.

Nie jest również prawdą, że w zeszłym roku straty spowodowane przez festiwalowiczów wyniosły 3 mln zł.

- Przychody z tej imprezy za ubiegły rok wyniosły 2 mln, koszty zaś 3 mln zł. Dają nam to milion zł straty - dodaje Prezes. - Nie przewidywaliśmy strat. Nie są to również straty związane z dewastacją. Struktura kosztów jest bardziej złożona.

Siecią dodatkowych połączeń na tegoroczny Pol’and’Rock Festival zostaną objęte dojazdy z takich miast, jak Koszalin, Słupsk, Szczecin, Kraków, Warszawa, Olsztyn, Kędzierzyn-Koźle, Rzeszów, Białystok, Gdynia, Toruń, Łuków, Poznań.

Droga powrotna dodatkowymi pociągami będzie możliwa do Słupska, Szczecina, Krakowa, Warszawy, Olsztyna, Kędzierzyna-Koźla, Rzeszowa, Białegostoku, Gdyni, Torunia, Łukowa, Poznania, Katowic, Kołobrzegu.

Ponadto ministerialny komunikat informuje o szeregu wzmocnień dodatkowymi wagonami rejsowych pociągów przejeżdżających przez Kostrzyn w czasie Festiwalu.

Lubuskie zapewni 9 dodatkowych pociągów, które wykonają łącznie 82 kursy w okresie od 29 lipca do 5 sierpnia:

Krzyż – Kostrzyn - 22 kursy dodatkowe

Gorzów Wlkp. – Kostrzyn - 12 kursów dodatkowych

Zielona Góra – Kostrzyn - 9 kursów dodatkowych

Kostrzyn – Krzyż - 22 kursy dodatkowe

Kostrzyn – Gorzów Wlkp. - 12 kursów dodatkowych

Kostrzyn – Zielona Góra - 5 kursów dodatkowych

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Lubuski Paszport Turystyczny - idealny sposób na długi sierpniowy weekend

  Lubuski Paszport Turystyczny - idealny sposób na długi sierpniowy weekend

  Zbieraj pieczątki, zgarniaj nagrody! Od kilku miesięcy trwa Lubuski Paszport Turystyczny – mini-przewodnik uprawniający uczestnika do odwiedzania ciekawych i godnych zobaczenia miejsc w nim wskazanych, zdobywania pamiątkowych pieczątek i korzystania z oferowanych rabatów.

 • Piknik Europejski w Sławie

  Piknik Europejski w Sławie

  17 sierpnia br., spotkajmy się w Sławie na Pikniku Europejskim. Gospodarzem wydarzenia będzie marszałek Elżbieta Anna Polak. W programie m.in. debata "Europejki i Europejczycy rozmawiają", quiz wiedzy o Wspólnocie Europejskiej oraz funduszach unijnych, specjalna ekostrefa i strefa aktywności. Będzie także przestrzeń, w której najmłodsi Lubuszanie, pod opieką animatorów, przeobrażą się w kreatywnych konstruktorów.

 • Żagań chce mieć pociąg do Warszawy

  Żagań chce mieć pociąg do Warszawy

  Możliwości przywrócenia bezpośredniego połączenia kolejowego Żagania z Warszawą to temat spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z przedstawicielami Żagania i Żar oraz członkami stowarzyszenia „OK1", które jest inicjatorem apelu skierowanego do Ministra Infrastruktury, odpowiedzialnego za organizację kolejowych połączeń międzywojewódzkich oraz do Spółki PKP Intercity, wykonującej te połączenia na zlecenie Ministra.

 • Pol’And’Rock Festival: Policja interweniowała 541 razy. Zatrzymano 105 osób

  Pol’And’Rock Festival: Policja interweniowała 541 razy. Zatrzymano 105 osób

  Lubuska policja opublikowała raport podsumowujący Pol'and'Rock Festival 2019 pod względem przestępstw i wykroczeń. Nad bezpieczeństwem w ramach Operacji "Kostrzyn 2019" czuwało niemal 1600 policjantów. Czy było bezpiecznie?

 • 20-latek zgłosił, że przed sceną festiwalu są bomby. Alarm był fałszywy, a mężczyzna został zatrzymany

  20-latek zgłosił, że przed sceną festiwalu są bomby. Alarm był fałszywy, a mężczyzna został zatrzymany

  Sprawne działania służb organizatora, Policji, Straży Pożarnej oraz zespołu zarządzania kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego uchroniły przed poważnymi konsekwencjami, które mogły nastąpić w wyniku nieodpowiedzialnego zachowania 20-latka ze Śląska. Uczestnik festiwalu zadzwonił na nr 112 z informacją, że przed sceną w namiotach są rozmieszczone ładunki wybuchowe. Profesjonalne działanie służb pozwoliły na szybkie wytypowanie i zatrzymanie mężczyzny. Alarm okazał się fałszywy.

 • Na festiwalu Pol'and'Rock znaleziono ciało 35-latka

  Na festiwalu Pol'and'Rock znaleziono ciało 35-latka

  Na festiwalu Pol'and'Rock znaleziono ciało 35-latka. O tym przykrym zdarzeniu poinformował dziś podczas konferencji prasowej Jurek Owsiak.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.