Lubuska Karta Seniora

24 lipiec 2019
(3 głosów)
Lubuska Karta Seniora Pixabay
Województwo lubuskie staje się miejscem coraz bardziej przyjaznym seniorom. Inwestuje nie tylko w infrastrukturę, ale również w inne usługi dedykowane seniorom.
Zależy nam na tym, żeby zaktywizować starszych mieszkańców regionu, zachęcić ich do wychodzenia z domu, ułatwić dostęp do oferty rekreacyjnej i kulturalnej, a przy okazji stworzyć możliwość korzystania na preferencyjnych warunkach z punktów usługowych czy handlowych, które włączą się w program.

Odpowiadając na potrzeby środowiska seniorów Zarząd Województwa Lubuskiego na posiedzeniu w dniu 6 maja 2019 roku podjął decyzję o wprowadzeniu w naszym województwie Lubuskiej Karty Seniora, która jest jednym z elementem kształtowania polityki senioralnej w naszym regionie. Lubuska Karta Seniora skierowana jest do osób, które ukończyły 60. rok życia i mieszkają w województwie lubuskim. Jest realizowany w wielu obszarach, m.in. w zakresie edukacji, kultury, sportu, rekreacji, zdrowia i rehabilitacji oraz wielu innych. Przedsiębiorcy – partnerzy programu - sami ustalają rodzaj i wysokość zniżki lub zakres oferty dla seniorów.

Podmioty uczestniczące w programie zostaną wpisane na listę partnerów honorujących Lubuską Kartę Seniora, otrzymają także specjalną naklejkę identyfikującą partnera programu. Ponadto katalog partnerów będzie publikowany na stronie internetowej Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej oraz w materiałach informacyjnych dotyczących Lubuskiej Karty Seniora.

Wnioski o wydanie Karty lub deklaracje przystąpienia do Programu można składać listownie lub osobiście w siedzibie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze, al. Niepodległości 36 lub Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego – Wydział Zamiejscowy w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Ignacego Mościckiego 6 (w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze”).

Szczegółowe informacje dotyczące Lubuskiej Karty Seniora uzyskać można również na stronie internetowej www.rops.lubuskie.pl, w siedzibie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze, al. Niepodległości 36, w pokoju nr 17 lub telefonicznie pod numerem 68 32 31 888.

Info: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Zdrowi, bezpieczni, aktywni. Dzień Seniora w ZUS

  Zdrowi, bezpieczni, aktywni. Dzień Seniora w ZUS

  Zdrowi, bezpieczni, aktywni - pod takim hasłem 21 października odbędzie się tegoroczny Dzień Seniora organizowany przez lubuskie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zobacz, jakie atrakcje przygotował ZUS z tej okazji.

 • Seniorze, nie daj się okraść na pokazach!

  Seniorze, nie daj się okraść na pokazach!

  Zaproszenie na pokaz handlowy pod pretekstem bezpłatnych badań, nieistniejące promocje, konkursy, w których warunkiem odbioru nagrody jest zakup. To niektóre praktyki, z którymi konsument może się spotkać na prezentacjach. UOKiK wydał dwie decyzje i wszczął trzy postępowania dotyczące firm organizujących pokazy handlowe.

 • Zielona Góra dla Seniora

  Zielona Góra dla Seniora

  Ruch Mijski Zielona Góra zaprasza w piątek, 11 styczna  o godz. 17:00 na 3 już spotkanie z cyklu Zielona Góra dla Seniora do Alternatywy - Aktywna Przestrzeń dla Seniora przy ul. G. Sikorskiego 17/2 w Zielonej Górze.

 • Zielona Góra dla Seniora. Spotkanie w Górze mediów

  Zielona Góra dla Seniora. Spotkanie w Górze mediów

  Zielona Pozarządowa, Ruch Miejski Zielona Góra, zapraszają na spotkanie otwarte dotyczące seniorów „Zielona Góra dla Seniora”, które odbędzie się 15 listopada o godz 17:00 w Górze Mediów w Bibliotece im. C. Norwida (II piętro).

 • Oszuści zaatakowali w Gorzowie Wlkp. Podszywali się pod policjanta. Pomogła pracownica banku

  Oszuści zaatakowali w Gorzowie Wlkp. Podszywali się pod policjanta. Pomogła pracownica banku

  We wtorek, 10 lipca, na terenie Gorzowa Wielkopolskiego odnotowano dwie telefoniczne próby oszustw metodą "na policjanta". Obie okazały się jednak bezskuteczne. W pierwszym przypadku oszuści nie doszli do porozumienia z seniorką. Natomiast w drugim, 70-latka przed wypłatą dużej sumy pieniędzy ostrzegła czujna pracownica banku.

 • Technologiczny Senior

  Technologiczny Senior

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lubuskich seniorów oraz w związku z szeroko rozwiniętą cyfryzacją, która towarzyszy zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej, a także narastającym zapotrzebowaniem na mobilne usługi elektroniczne wśród społeczeństwa, które stają się elementem codziennego życia Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego zaprasza na kolejne spotkanie pn.„Technologiczny Senior”.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.