RANT - Sprzedaż, serwis rowerów

Akcja "Rekordowa Miska" trwa!

09 czerwiec 2016
(1 głos)
Autor: 
Pixabay

Największa w Polsce akcja na rzecz schronisk trwa. Zielonogórskie schronisko zostało wybrane jako jedno z sześciu w kraju do akcji bicia rekordu Guinessa w zbieraniu karmy dla zwierzaków.

Bicie rekordu Guinnessa rozpoczęło się 6 czerwca i potrwa 30 dni, do 5 lipca. Aby ustanowić oficjalny światowy rekord trzeba w tym czasie zebrać minimum 70 tysięcy „wirtualnych misek”, co w przeliczeniu da 20 ton karmy. Trafi ona do sześciu schronisk w Polsce, między innymi do placówki w Zielonej Górze.

Jak przyłączyć się do akcji i pomóc ustanowić rekord Guinnessa? Wystarczy pobrać na swojego smartfona aplikację mobilną serwisu zakupowego Ceneo.pl, wejść w baner z psem prowadzący do zakładki Akcje Specjalne i kliknąć przycisk „Wyślij”. Cała operacja zajmuje nie więcej niż minutę. Każdy taki wirtualny „klik w apce” przeliczony zostanie na jedną pełną (bardzo już realną) miskę karmy, którą Ceneo.pl kupi zaraz po zakończeniu zbiórki. Karma trafi do schronisk na samym początku wakacji – w okresie gdy tego najbardziej potrzebują.Statystyki pokazują, że właśnie wtedy liczba podopiecznych w tych placówkach wzrasta średnio o 40% - głównie ze względu na porzucenia domowych zwierzaków przy okazji wyjazdów na urlop.

Jak mówią organizatorzy akcji celujemy w światowy rekord!

 • Gdzie w Zielonej Górze powstanie nowe schronisko? Urząd czeka na propozycje

  Gdzie w Zielonej Górze powstanie nowe schronisko? Urząd czeka na propozycje

  O zmianie lokalizacji Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze mówi się już od dawna. Prezydent proponował teren w Łężycy, lecz mieszkańcy byli przeciwko tej inwestycji. Teraz urząd miasta prosi o wskazywanie potencjalnych miejsc na budowę nowego przytuliska.

 • Zielona Góra: Ktoś porzucił 8 małych kotków. Udało się uratować tylko dwa

  Zielona Góra: Ktoś porzucił 8 małych kotków. Udało się uratować tylko dwa

  - Kim trzeba być żeby skazać na powolną i bezsensowną śmierć inne, bezbronne istoty?! - takie pytanie zadają sobie pracownicy zielonogórskiego schroniska, którzy wezwani zostali do pozostawionych w kartonie na pastwę losu małych kotków. Niestety 6 najmłodszych kociąt z racji na ich stan trzeba było poddać eutanazji. 2 starsze walczą o życie.

 • Wielka Zbiórka Książek. Podziel się książką

  Wielka Zbiórka Książek. Podziel się książką

  Projekt Wielkiej Zbiórki Książek to społeczna inicjatywa, dzięki której w całej Polsce na oddziałach pediatrycznych w szpitalach i hospicjach powstają otwarte biblioteki. Dzięki wsparciu Ambasadorów, między innymi Katarzyny Pakosińskiej i Joanny Jabłczyńskiej przez 5 lat udało się już otworzyć ponad 800 takich bibliotek, z których na co dzień korzystają mali pacjenci.

 • PILNIE POTRZEBNA POMOC!

  PILNIE POTRZEBNA POMOC!

  Kilka godzin temu dostaliśmy informację o dramatycznej sytuacji Schroniska dla zwierząt "Czekadełko" w Wadowicach Dolnych k/Mielca. Został przerwany wał i całe schronisko znalazło się pod wodą! Zwierzęta są w wielkim niebezpieczeństwie!

 • Policjanci oraz mieszkańcy Wschowy zbierali krew

  Policjanci oraz mieszkańcy Wschowy zbierali krew

  Lubuska Policja w ramach 100. rocznicy powołania Policji Państwowej prowadzi zbiórkę krwi, w którą aktywnie włączają się mundurowi ze wszystkich jednostek garnizonu lubuskiego. Policjanci, pracownicy Policji wspierani są w tej szczytnej idei dobrym sercem Lubuszan, którzy również dzielą się swoją krwią z potrzebującymi. Mobilny Punkt poboru stanął przed wschowską Policją. Krew jest darem życia, a cel jest szczytny.

 • Wesprzyj bezdomne zwierzaki z Zielonej Góry w nierównej walce z kleszczami

  Wesprzyj bezdomne zwierzaki z Zielonej Góry w nierównej walce z kleszczami

  Mały kleszcz – duży problem. Choroby przenoszone przez te pasożyty mogą doprowadzić nawet do śmierci zwierzaków. O pomoc w zabezpieczeniu bezdomnych czworonogów przed tym zagrożeniem proszą schroniska i fundacje z całej Polski, w tym z Zielonej Góry.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.