Centrum Przyrodnicze zaprasza po przerwie technicznej

04 sierpień 2019
(1 głos)
Centrum Przyrodnicze zaprasza po przerwie techniczne Redakcja

Do 5 sierpnia trwa przerwa techniczna w Centrum Przyrodniczym w Zielonej Górze. Od wtorku ponownie będziemy mogli odwiedzać to miejsce.

W zielonogórskim Centrum znajdują się ekspozycje stałe i czasowe.

Stałe, to stanowiska interaktywne, gdzie wszystkiego wręcz należy dotknąć, które odnoszą się do różnych dziedzin nauki: fizyki, biologii, nauki o człowieku i Ziemi. W poznaniu wszystkiego pomagają pracownicy Centrum, specjaliści z różnych dziedzin nauki, którzy opowiadają np. o tym jak działa ludzkie oko, zmierzą naszą przewodność elektryczną, nasz puls, objaśnią jak działa „armata” powietrzna, jaką gęstość mają różne ciecze i jak wyglądają różne tkanki pod mikroskopem. Dużym zainteresowaniem cieszy się także stanowisko wirtualnej rzeczywistości w 3D. Dzięki specjalnym okularom można znaleźć się w samym środku lasu jurajskiego i spotkać „oko w oko” z dinozaurem.

Oprócz sali stanowisk interaktywnych, w Centrum znajdują się także wystawy czasowe. Wieczorem i w nocy, budynek CP jest przepięknie podświetlany kolorowym światłem, które tworzy na nim niepowtarzalne barwne obrazy.

W czasie wakacji szkolnych Centrum Przyrodnicze jest czynne od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00-18:00.

Centrum Nauki Keplera obejmuje Planetarium Wenus i Centrum Przyrodnicze.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.