Miejski monitoring działa już rok. Ujawniono ponad 600 wykroczeń i przestępstw

08 sierpień 2019
(2 głosów)
Miejski monitoring działa już rok. Ujawniono ponad 600 wykroczeń i przestępstw UM Zielona Góra/Google Maps

Minął już rok odkąd w Zielonej Górze działa Centrum Monitoringu Wizyjnego. Dzięki kamerom ujawniono do tej pory aż 659 wykroczeń i przestępstw. 

Pracownicy Centrum Monitoringu Wizyjnego ściśle współpracują z innymi służbami. Przekazane nagrania pozwalają zidentyfikować sprawców czynów zabronionych. Dzięki pracy CMW bezpieczeństwo na terenie śródmieścia Zielonej Góry znacząco wzrosło, parki miejskie oraz imprezy masowe stały się bardziej bezpieczne.

Nad bezpieczeństwem zielonogórzan oraz turystów czuwa aż 79 kamer, co daje 284 obrazy, które stale monitorują pracownicy Centrum Monitoringu Wizyjnego. System wciąż się rozrasta. 

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.