"Kryłem pedofili" - prowokacyjny plakat na pomniku Jana Pawła II w Zielonej Górze

09 sierpień 2019
(9 głosów)
Autor: 
"Kryłem pedofili" - prowokacyjny plakat na pomniku Jana Pawła II w Zielonej Górze Czytelnik

Na pomniku Jana Pawła II stojącym przed kościołem Ducha Świętego w Zielonej Górze pojawiła się zawieszka z napisem "Kryłem pedofili". W ostatnich dniach w wielu miastach w Polsce podobne kartki zawieszali działacze organizacji antykościelnych.

Transparent z napisem "Kryłem pedofili" miał pojawić się na pomniku Jana Pawła II w Zielonej Górze w nocy z niedzieli na poniedziałek. O zdarzeniu poinformował nas czytelnik.

Zawieszka została ściągnięta w ciągu dnia. Nie wiadomo, kto dokładnie zawiesił plakat na pomniku Jana Pawła II. Gdyby policja otrzymała takie zgłoszenie, sprawca prawdopodobnie odpowiadałby za obrazę uczuć religijnych innych osób. Grozi za to kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

To kolejny taki incydent w kraju. Prowokacyjne plakaty pojawiały się w ostatnich dniach m.in. w Poznaniu czy Warszawie.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.