Lubuski Paszport Turystyczny - idealny sposób na długi sierpniowy weekend

16 sierpień 2019
(1 głos)
Lubuski Paszport Turystyczny - idealny sposób na długi sierpniowy weekend Redakcja

Zbieraj pieczątki, zgarniaj nagrody! Od kilku miesięcy trwa Lubuski Paszport Turystyczny – mini-przewodnik uprawniający uczestnika do odwiedzania ciekawych i godnych zobaczenia miejsc w nim wskazanych, zdobywania pamiątkowych pieczątek i korzystania z oferowanych rabatów.

Przygotowano 10 tys. paszportów, które funkcjonują do 30 września. 

Lubuski Paszport Turystyczny to połączenie mini-przewodnika, karty rabatowej i karty klubowicza. Jednocześnie jest to narzędzie współpracy między gospodarstwami i firmami, wytwarzającymi lub udostępniającymi produkty regionalne, na zasadzie wzajemnego polecania usług i produktów. Zgodnie z powyższymi założeniami turyści spędzający urlop w naszym regionie, ale również jego mieszkańcy, odwiedzają ciekawe, godne zobaczenia miejsca wskazane w Paszporcie, zdobywają pamiątkowe pieczątki i korzystają z oferowanych rabatów.

Paszport ostemplowany w pierwszym z punktów zrzeszonych w „Zielonym Gronie” upoważnia do otrzymania rabatu we wszystkich pozostałych obiektach.

Celami projektu Zielone Grona są:

– podniesienie atrakcyjności turystycznej regionu poprzez upowszechnianie wiedzy o produktach regionalnych, ich twórcach i miejscach powstawania

– zwiększenie dostępności produktów regionalnych i udostępnianie wiedzy o ich walorach zdrowotnych i ekologicznych

– zwiększenie popularności atrakcji i producentów regionalnych poprzez stworzenie możliwości odwiedzin a także bezpośredniego kontaktu.

Nowatorstwo projektu opiera się na połączeniu w jednym produkcie głównych wyróżników regionu: winiarstwa oraz produktów regionalnych, tworzących być może zaczątek turystycznego szlaku kulinarnego.

Paszport jest rozdawany bezpłatnie przez Urząd Marszałkowski, Stowarzyszenie Zielone Grona oraz partnerów wspomagających m.in. Informację Turystyczną w Zielonej Górze, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Muzeum Etnograficzne w Ochli, Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze.

Więcej informacji możecie uzyskac na stronie oraz Facebooku.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Ekipa "UWAGA! PIRAT" wraz z policją na lubuskich drogach

  Ekipa "UWAGA! PIRAT" wraz z policją na lubuskich drogach

  Przez dwa dni operatorzy popularnego programu stacji TVN Turbo - „Uwaga! Pirat” towarzyszyli lubuskim policjantom, rejestrując zachowanie kierowców przejeżdżających przez nasze województwo. Gdzie i na czym tym razem skupione były oczy kamery? Efekty będzie można zobaczyć za kilka tygodni po emisji programu. Dwa dni wspólnych kontroli, głównie na drodze krajowej nr 22, pozwoliły przygotować bogaty materiał.

 • 5000+ dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Wzór wniosku oraz tryby i zasady przyznania dofinansowania

  5000+ dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Wzór wniosku oraz tryby i zasady przyznania dofinansowania

  Ustawa, która weszła w życie 14 sierpnia br. nakłada na ochotnicze straże pożarne nowe zadania, na których realizację jednostki będą otrzymywać środki finansowe z budżetu państwa. Wysokość tych środków będzie określana corocznie przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. W roku 2019 będzie to kwota 82 miliony złotych.

 • Wojewódzka Rada Kobiet rozpoczyna działalność

  Wojewódzka Rada Kobiet rozpoczyna działalność

  Podczas specjalnej konferencji prasowej poznaliśmy członkinie Wojewódzkiej Rady Kobiet. To 15 aktywnych Lubuszanek działających społecznie.

 • Burze w Lubuskiem. IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia

  Burze w Lubuskiem. IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia

  Mieszkańców województwa lubuskiego czeka burzowa noc. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia I stopnia przed burzami.

 • Piknik Europejski w Sławie

  Piknik Europejski w Sławie

  17 sierpnia br., spotkajmy się w Sławie na Pikniku Europejskim. Gospodarzem wydarzenia będzie marszałek Elżbieta Anna Polak. W programie m.in. debata "Europejki i Europejczycy rozmawiają", quiz wiedzy o Wspólnocie Europejskiej oraz funduszach unijnych, specjalna ekostrefa i strefa aktywności. Będzie także przestrzeń, w której najmłodsi Lubuszanie, pod opieką animatorów, przeobrażą się w kreatywnych konstruktorów.

 • Ruszają wzmożone policyjne działania na drogach. "Sierpniowy weekend" w Lubuskiem

  Ruszają wzmożone policyjne działania na drogach. "Sierpniowy weekend" w Lubuskiem

  Policjanci z województwa lubuskiego włączają się w ogólnopolskie działania prowadzone pod nazwą „Sierpniowy weekend”. Kolejny zbieg dni wolnych to dla mundurowych przede wszystkim ruchu drogowego - ponowna mobilizacja, aby każdy, kto zdecyduje się spędzić je z dala od domu, mógł na drodze czuć się bezpiecznie. Kluczowe będzie tutaj zachowanie zmotoryzowanych. Uważajmy. Noga z gazu!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.