Pomóż służbom dojechać na czas. Oznacz swoją posesję

17 październik 2019
(3 głosów)
Pomóż służbom dojechać na czas. Oznacz swoją posesję Adobe Stock

Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli przypominają mieszkańcom o znakowaniu swoich posesji. Brak tabliczki z numerem może skutkować tym, że służby nie zlokalizują naszego adresu i potrzebna pomoc nadejdzie zbyt późno. Ta mała rzecz ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa. Uwaga nie jest skierowana tylko do nowosolan. Pamietać o tym musimy wszyscy.

Niejednokrotnie bywa tak, że policjanci muszą szukać i dopytywać o numer domu kiedy jadą z pomocą. Brak tabliczki z numerem posesji może się wydawać błahą sprawą. W najlepszym przypadku zaadresowana przesyłka może nie być doręczona na czas. Lecz gdy do nieoznakowanego miejsca zostaną wezwane służby ratunkowe, to pomoc może przyjść zbyt późno. Od tej małej rzeczy jaką jest tabliczka z numerem może zależeć życie i zdrowie człowieka.

Dopilnujmy zatem tego, aby tabliczka z numerem posesji była w widocznym i oświetlonym miejscu. To przede wszystkim zadbanie o swoje bezpieczeństwo. W przyszłości ktoś z nas może potrzebować pomocy, a właściwie oznakowana posesja ułatwi służbom ratowniczym dotarcie w jak najkrótszym czasie. Przypominamy także, że wniosek o przydzielenie numeru porządkowego składa się w Urzędzie Gminy.

Źródło: mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska Komenda Powiatowa w Nowej Soli

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.