Trwa rozbiórka komina i innych obiektów w zielonogórskiej Elektrociepłowni

18 październik 2019
(4 głosów)
Trwa rozbiórka komina w zielonogórskiej Elektrociepłowni Redakcja

Na terenie Elektrociepłowni w Zielonej Górze rozpoczęły się prace rozbiórkowe obiektów dawnego Bloku Węglowego. Rozbierany jest również ogromny komin o wysokości 80 metrów, który na stałe wpisał się w krajobraz miasta. Prace rozbiórkowe prowadzi firma JDK z Katowic.

Na Zlecenie Elektrociepłowni S.A. trwa realizacja zadania pod nazwą "Rozbiórka obiektów dawnego Bloku Węglowego oraz budowa ściany południowej Budynku Głównego na terenie Elektrociepłowni Zielona Góra". Prace jakie są do wykonania to likwidacja bocznicy kolejowej o łącznej długości 1800 metrów, demontaż suwnicy bramowej o wadze ponad 120 ton, galerii nawęglania, urządzeń odpylana spalin oraz komina o wysokości 80 metrów. Ostatnim etapem prac będzie przebudowa ściany południowej budynku głównego elektrociepłowni.

Blok węglowy pracował do połowy 2012 roku. W lipcu 2012 roku zakończono budowę kotłowni gazowo-olejowej. W miejsce czterech kotłów węglowych zamontowano nowoczesne kotły gazowo-olejowe. Uruchomienie tych kotłów pozwoliło w maju 2013 r. wyłączyć trwale urządzenia wytwórcze bloku węglowego (kotły i turbozespoły) łącznie z urządzeniami towarzyszącymi, takimi jak pompy zasilające, zbiorniki wody zasilającej, urządzenia nawęglania czy odżużlania.

Utrzymanie nieużytkowanych obiektów to spory wydatek, stąd pomysł na rozbiórkę. 

Na podstawie: www.jdk.com.pl, www.ec.zgora.pl

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.