Młodzi, chcemy Was usłyszeć!

30 październik 2019
(2 głosów)
Młodzi, chcemy Was usłyszeć! Stock Adobe

Młodzi Lubuszanie! Nie warto oglądać życia przez okno! Wy też możecie mieć wpływ na to, co my robimy w naszym regionie. Weźcie sprawy w swoje ręce! – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Najbliższa okazja już 4 listopada! O godz. 12:00 startuje VI Lubuski Sejmik Młodzieżowy. Będzie to możliwość do przedstawienia propozycji przedsięwzięć, które powinny zostać sfinansowane ze środków unijnych. Nie może Was zabraknąć! Czekamy na Was!

Już po raz szósty młodzi Lubuszanie zasiądą na miejscach radnych województwa. – To dobry czas na rozmowę i dyskusję. Chcemy porozmawiać o waszych potrzebach, pomysłach, a także o tym, jakiej przyszłości chcecie – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Marszałek podkreślała jednocześnie, że Lubuskie podejmuje wiele działań skierowanych do młodych. – Od kilku lat realizujemy specjalny program Młodzi On-Life. Staramy się, aby debiuty na rynku gospodarczym też były dofinansowane. Staramy się stworzyć ciekawą ofertę dla absolwentów naszych uczelni i naszych szkół, i o tym właśnie będziemy rozmawiać podczas sejmiku – wyjaśniła.

- To jednak nie wszystkie samorządowe działania dla młodych. W tym roku już po raz trzeci wspieramy pomysły młodych. W ramach konkursu Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe co roku przeznaczamy 1 mln zł na ten cel. Wspieramy także uczniów - właśnie trwa nabór do programu stypendialnego Lubuskie Talenty. To są propozycje przygotowane specjalnie dla Was. Ale oczywiście jesteśmy otwarci na kolejne wasze potrzeby. Dlatego właśnie zapraszam do udziału w Sejmiku Młodzieżowym. Obrady są otwarte dla wszystkich, nie tylko dla wybranych radnych - mówiła marszałek.

Do udziału w obradach zaroszeni zostali m.in. laureaci konkursu z okazji 15-lecia Polski w Unii Europejskiej - Lubuska Szkoła Europejska. O tym jak kreatywni są młodzi i że warto ich słuchać przekonywał Karol Taraszkiewicz, nauczyciel z "Ekonomika"-. – W ramach nagrody wyróżniliśmy 20 najlepszych uczniów i zorganizowaliśmy wycieczkę do Warszawy. Była to część lekcji obywatelskiej. Była to nagroda za ich pracę. Trzeba takich uczniów nagradzać, żeby poczuli ze warto pracować dla własnego rozwoju. Młodzież ma wiele kreatywnych pomysłów wiec takie sejmiki są niezwykle potrzebne – podkreślał.

Źródło: lubuskie.pl

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.