Wielka impreza w Czerwieńsku i nie tylko. Strażacy ochotnicy z nowymi wozami!

09 listopad 2019
(2 głosów)
Wielka impreza w Czerwieńsku i nie tylko. Strażacy ochotnicy z nowymi wozami! Fot. Dominik Brzezicki

Kilka lubuskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w ostatnich dniach odebrało fabrycznie nowe samochody gaśnicze. Łącznie, w trzech transzach dostaw lubuskie OSP otrzymają 18 pojazdów. Ostatnie dostawy planowane są na grudzień br., koszt inwestycji to ponad 13,2 miliona złotych. 

18 sztuk fabrycznie nowych średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych z napędem 4x4 trafia do lubuskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Koszt jednego pojazdu na podwoziu Iveco w zabudowie Moto-Truck wynosi blisko 750 tys. złotych. Zakupy realizowane są w ramach projektu pn. "Tworzenie systemu ratownictwa i ochrony przed pożarami, powodziami i innymi zagrożeniami poprzez doposażenie OSP w samochody ratowniczo-gaśnicze i specjalistyczny sprzęt ratowniczy – etap II" realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020.

Jeden z pojazdów trafił wczoraj do Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwieńsku. Strażacy nie kryli wzruszenia, gdyż na ten dzień czekali kilka ładnych lat. Powitanie wozu gaśniczego było bardzo widowiskowe, nie zabrakło rac oraz pokazu fajerwerków. Druhowie zorganizowali również mały poczęstunek dla mieszkańców. 

Wszystkie jednostki OSP charakteryzują się wysoką gotowością bojową, na którą składa się dobre wyszkolenie strażaków oraz odpowiednie zaplecze garażowe. Zakupiony sprzęt pomoże strażakom ochotnikom skutecznie działać w zakresie ratownictwa powodziowego, technicznego, medycznego i pożarowego. - czytamy na stronie lubuskie.pl.

Poniżej prezentujemy listę 18 jednostek OSP, które otrzymały nowe samochody ratowniczo-gaśnicze:

1. OSP Mościce,
2. OSP Połecko,
3. OSP Bytnica,
4. OSP Siedlisko,
5. OSP Trzeciel,
6. OSP Bledzew,
7. OSP Białków,
8. OSP Dobiegniew,
9. OSP Słońsk,
10. OSP Rogoziniec,
11. OSP Stare Strącze,
12. OSP Czerwieńsk,
13. OSP Pomorsko,
14. OSP Małomice,
15. OSP Konin Żagański,
16. OSP Trzebiel,
17. OSP Jasień,
18. OSP Lipinki Łużyckie.

Fot. Dominik Brzezicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.