Świdnica pomaga wójtowi w walce z chorobą. "Macie wielkie serca" (ZDJĘCIA)

11 listopad 2019
(5 głosów)
Autor: 
Świdnica pomaga wójtowi w walce z chorobą. "Macie wielkie serca" Redakcja

Siła, wiara, empatia, pomoc, solidarność i wsparcie to słowa, które w niedzielę, 10 listopada, odmieniane były przez wszystkie przypadki. Wszystko za sprawą charytatywnego wydarzenia organizowanego w Świdnicy pod Zieloną Górą. Cel dawno wyznaczony i wszystkim już znany - pomoc dla chorego wójta Krzysztofa Stefańskiego.

Mówić, a działać to dwie różne kwestie. O aktywności mieszkańców gminy Świdnica nie trzeba już teraz nikogo przekonywać. W niedzielę wszyscy włączyli się w pomoc dla wójta Krzysztofa Stefańskiego, biorąc udział w imprezach zaaranżowanych przez komitet "Cegiełka dla Wójta".

Pierwsza impreza miała miejsce w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się wielkie sportowe zmagania. W specjalnym turnieju gmin wzięły udział wszystkie samorządy zaprzyjaźnione ze Świdnicą. Pierwsze miejsce zdobyła gmina Nowogród Bobrzański, natomiast drugie Świdnica i Zabór. Na trzecim miejscu uplasowali się pozostali uczestnicy.

Pod wieczór mieszkańcy spotkali się w miejscowej szkole. Na początku imprezy wójt Krzysztof Stefański podziękował wszystkim za ogromne wsparcie. - Jedyną formą odwdzięczenia się państwu za to wielkie serce i wsparcie będzie moje uzdrowienie i praca na waszą rzecz w przyszłości. Tak postanowiłem i mam nadzieję, że uda mi się tego dokonać, chociaż uwierzcie mi, że nie jest to łatwe zadanie, jest cholerne ciężkie. Z kilku takich prób już wyszedłem i mam nadzieję, że teraz również mi się uda - mówił włodarz gminy Świdnica.

Podczas wydarzenia nie zabrakło wielu licytacji, które w brawurowy sposób przeprowadzili przewodniczący rady gminy Świdnica Tomasz Marczewski oraz Robert Sidoruk, wójt gminy Zabór. Mieszkańcy wspierani żartami prowadzących zawzięcie walczyli o przedmioty, począwszy od prac lokalnych artystów i archiwalnych zdjęć Świdnicy, po ozdoby ogrodowe oraz bony podarunkowe. Pomóc chciał każdy. Radny Daniel Mazurkiewicz wylicytował nawet płytę zespołu The Beatles z prywatnej kolekcji wójta, którą przekazał na jego ręce.

Pomiędzy licytacjami mieszkańcy mogli obejrzeć występ szermierzy ze Szkolnego Klubu Szermierczego Flesz oraz wysłuchać młodych artystów. Ponadto na zakończenie imprezy na scenie zagrał zespół Cadillac.

- Drogi Krzysztofie. Masz dokładnie to, na co sobie zasłużyłeś, czyli tych wspaniałych ludzi, którzy są z tobą, byli i będą. I tego się trzymajmy - podsumowywał Tomasz Marczewski, przewodniczący rady gminy Świdnica. - Dla ciebie będziemy robić wszystko. Będziemy się starać pomagać ci pod każdym względem - dodał wójt gminy Zabór, Robert Sidoruk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.