Kolejne użycie defibrylatora AED z autobusu MZK. Udało się uratować życie pasażera

14 listopad 2019
(2 głosów)
Autor: 
Kolejne użycie AED z autobusu w Zielonej Górze Fot. MZK Zielona Góra

Sukcesem zakończyła się akcja ratunkowa przy ulicy Staszica w Zielonej Górze. Świadkowie przy użyciu defibrylatora przywrócili pracę serca poszkodowanemu. Było to już drugie, skuteczne użycie AED z autobusu MZK.

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 2 listopada. U pasażera podróżującego autobusem MZK przy ul. Staszica doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Resuscytację krążeniowo-oddechową natychmiast rozpoczęli inni pasażerowie oraz kierowca, który zabrał ze sobą defibrylator AED.

- Dzięki szybkiej reakcji kierowcy autobusu i pasażerów oraz użyciu defibrylatora pasażer był skutecznie reanimowany do czasu przyjazdu karetki pogotowia - relacjonuje przewoźnik. Poszkodowany został przekazany zespołowi medycznemu, który przetransportował go do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Przypominamy, że wczesne użycie defibrylatora mocno przyczynia się do uratowania życia poszkodowanego. Warto podkreślić, że takie urządzenie może obsłużyć nawet laik bez żadnego wykształcenia medycznego.

Miejska sieć AED

Zielona Góra cały czas wdraża projekt "Bezpieczne serce Zielonej Góry - sieć AED", który ma na celu budowę sieci automatycznych defibrylatorów zewnętrznych w miejscach publicznych. Aktualnie na terenie miasta znajdują się 162 defibrylatory, w tym w miejskich autobusach jest ich 73. Defibrylatory trafiły również do strażników miejskich. Wkrótce dostaną je policjanci.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.