Burmistrz Szprotawy zostaje w areszcie. Mirosław G. jest podejrzany o korupcję

16 listopad 2019
(9 głosów)
Autor: 
Burmistrz Szprotawy Mirosław G. zostaje w areszcie Fot. Urząd Miasta Szprotawa/CBA

Burmistrz Szprotawy przebywa w areszcie w związku z zażądaniem pół miliona złotych za pomoc w nabyciu gminnej nieruchomości. Wiadomo, że Mirosław G. nie wyjdzie obecnie na wolność. Sąd Apelacyjny w Poznaniu odrzucił zażalenie pełnomocnika burmistrza.

Burmistrz został zatrzymany blisko miesiąc temu w środę, 23 października. Poznańscy funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego wyprowadzili Mirosława G. wprost z ratusza. - Został zatrzymany w związku z żądaniem pół miliona korzyści majątkowej - informował Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

Zatrzymany 44-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. W piątek Sąd Apelacyjny w Poznaniu odrzucił zażalenie obrony Mirosława G., która wnioskowała o zwolnienie burmistrza z aresztu. Sąd nie miał żadnych wątpliwości co do zasadności tymczasowego aresztowania. Najprawdopodobniej CBA zebrało w tej sprawie mocny materiał dowodowy.

Wraz z burmistrzem na gorąco zatrzymane zostały jeszcze dwie osoby. - Jedna z nich została zatrzymana bezpośrednio po przekazaniu 500 tysięcy złotych. Pieniądze stanowiły gratyfikację w zamian za pośrednictwo w załatwieniu pomocy w nabyciu nieruchomości stanowiącej własność gminy - dodaje Brodowski.

Mirosław G. jest działaczem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Został burmistrzem Szprotawy w 2018 roku, kiedy to w dogrywce wyborczej pokonał Józefa Rubachę, ubiegającego się o reelekcję.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.