Odznaki dla zasłużonych Lubuszan

18 listopad 2019
(2 głosów)
Odznaki dla zasłużonych Lubuszan Redakcja

Podczas listopadowej sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego Odznaką Za Zasługi dla Województwa Lubuskiego uhonorowani zostali Ryszard Błażyński, Ireneusz Gorzelanny oraz Radosław Wróblewski.

Wyróżnienia wręczyły: marszałek Elżbieta Anna Polak oraz przewodnicząca sejmiku Wioleta Haręźlak.

Ryszard Błażyński jest popularyzatorem książki, kultury i sztuki w województwie lubuskim, prowadził „Dom Książki" w Zielonej Górze, był dyrektorem Klubu Międzynarodowej Prasy i Książki w Zielonej Górze, dyrektorem Oficyny Wydawniczej Uniwersytetu Zielonogórskiego i sekretarzem Rady Wydawniczej UZ. Inicjator Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny, juror w konkursach rysunkowych w kraju i zagranicą. Założyciel Lubuskiej Oficyny Wydawniczej, Lubuskiego Stowarzyszenia Miłośników Działań Kulturalnych „Debiut" i Towarzystwa Miłośników Zielonej Góry „Winnica". Przez cały okres pracy zawodowej i społecznej Ryszarda Błażyńskiego ukazało się ok. 500 publikacji, odbyło się kilkadziesiąt wystaw plastycznych i kilkanaście edycji Konkursu na Rysunek Satyryczny.

Ireneusz Gorzelanny jest współzałożycielem i prezesem Lubuskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych „Przewodnik Lubuski" z siedzibą w Sulechowie, pilotem wycieczek i przewodnikiem lubuskim. Po województwie lubuskim oprowadził kilkaset grup turystycznych. Jest wykładowcą Wydziału Turystyki i Rekreacji PWSZ w Sulechowie oraz na kursach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych, dał się też poznać jako juror konkursu „Mój przewodnik po Zielonej Górze", jako „Bachus" reprezentował województwo lubuskie i miasto Zielona Góra podczas różnego rodzaju wydarzeń oraz targów turystycznych w Polsce i Niemczech. I. Gorzelanny jest jednym z sygnatariuszy porozumień o współpracy z organizacjami turystycznymi Brandenburgii, autor publikacji m.in. dotyczących historii Sulechowa.

Radosław Wróblewski jest nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie w IV Liceum Ogólnokształcącym w Gorzowie Wielkopolskim, doradcą metodycznym ds. edukacji historycznej i europejskiej oraz konsultantem ds. edukacji europejskiej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. W latach 2010-2015 był Lubuskim Wicekuratorem Oświaty, uczestniczył w pracach Komitetu ds. Edukacji Polsko-Niemieckiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Regionalnej i Przygranicznej. Działał na rzecz rozwoju edukacji europejskiej w szkołach, organizował i prowadził różnorodne formy doradztwa i doskonalenia oparte na własnych programach. Autor 12 projektów, które uzyskały granty Lubuskiego Kuratora Oświaty, obecnie jest zastępcą dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze i Rzecznikiem Funduszy Europejskich.

Źródło: lubuskie.pl

Odznaki dla zasluzonych Lubuszan 1

Odznaki dla zasluzonych Lubuszan 2

Odznaki dla zasluzonych Lubuszan 3

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.