Operator miejskich rowerów w rękach Niemców. Powód? Problemy finansowe

19 listopad 2019
(2 głosów)
Autor: 
Operator miejskich rowerów w rękach Niemców Redakcja

Spółka Nextbike Polska, operator rowerów miejskich m.in. w Zielonej Górze, została przejęta przez niemieckiego partnera. Wszystko przez poważne kłopoty finansowe firmy. Operator zapewnia, że operacja nie odbije się na kwotach wypożyczeń.

Problemy finansowe rozpoczęły się w październiku. Wówczas władze Trójmiasta, w którym realizowany był projekt Mevo, rozwiązały ze spółką umowę. Dodatkowo firmie nałożono 22 min złotych kary.

- Władze nie wyraziły zgody na zaproponowane postępowanie restrukturyzacyjne i ostatecznie odstąpili od umowy dostaw i obsługi projektu Mevo - powiedział Paweł Orłowski, ustępujący prezes Zarządu Nextbike Polska.

Firma szybko znalazła się na krawędzi wypłacalności i była blisko składania wniosku o upadłość. Spółka znalazła jednak inwestora w postaci niemieckiego Nextbike GmbH, który dokapitalizuje Nextbike Polska kwotą ponad 11 milionów złotych.

Operator podkreśla, że cała sytuacja nie ma wpływu na bieżącą działalność związaną z obsługą miejskich rowerów. Cennik również nie ulegnie zmianie. - Zrobimy wszystko, żeby w nowy sezon rowerowy spółka weszła ustrukturyzowana operacyjnie, wzmocniona i gotowa nie tylko do obsługi tegorocznej, rekordowej floty rowerowej, ale także w pełni przygotowana do startu w nowych przetargach - podsumowuje Paweł Orłowski.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.