Razem „Pomagamy jak umiemy” – i dobrze nam idzie!

20 listopad 2019
(2 głosów)
Razem „Pomagamy jak umiemy” – i dobrze nam idzie! Adobe Stock

Robiąc zakupy w drogeriach Rossmann klienci jednocześnie pomagali potrzebującym. Łącznie udało się zebrać 5 milionów złotych w postaci dostępnych w sklepach produktów. Trafią one do 250 organizacji w całej Polsce. W samym województwie lubuskim: kosmetyki, artykuły higieniczne, chemia czy karma dla zwierząt trafiły do siedmiu instytucji. Taki jest finał 3 edycji akcji „Pomagamy jak umiemy”.

Mechanizm pomocy jest prosty. Najpierw pracownicy Rossmanna zgłaszają lokalne instytucje, które ich zdaniem tak prężnie działają i robią tyle dobrego, że warto je wesprzeć. Dość często zdarza się, iż przedstawiciele tych instytucji na tyle już znają naszą akcję, że sami pojawiają się w drogeriach chcąc zaprezentować swój dorobek pracownikom. Rossmann co roku pomaga domom dziecka, samotnej matki, hospicjom, fundacjom na rzecz chorych i seniorów, a także schroniskom dla zwierząt.

Po sprawdzeniu wiarygodności zgłoszonych instytucji, została stworzona na początku roku lista 250 organizacji. Od 2 stycznia do 31 października członkowie Klubu Rossmann mogli przekazywać tym instytucjom punkty za zrobione u nas zakupy. W tym roku klienci sami decydowali, która organizacje jest im najbliższa i którą chcą wspierać.

Każdy złoty wydany w Rossmannie przybliżał nas do wymarzonego celu – uzbierania rekordowych 5 milionów złotych. I udało się. Pomoc – w postaci dostępnych w Rossmannie produktów o tej wartości – jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia trafi do potrzebujących. Organizacje zawsze same wybierają, co z asortymentu Rossmanna jest im najbardziej potrzebne: pieluchy, kosmetyki, chemia czy karma dla zwierząt (lista liczy ponad blisko 1300 artykułów) - informuje Jakub Jankowski, rzecznik prasowy Rossmann.

Wsparte w ramach akcji instytucje mają bardzo zróżnicowane profile działalności, stąd właśnie tak szeroki wybór produktów do ich dyspozycji. W samym tylko województwie lubuskim pomoc trafiła do Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze, dwóch Towarzystw Pomocy im. św. Brata Alberta (z Gorzowa Wielkopolskiego i Żar) czy – również dwóch - instytucji opiekujących się zwierzętami (z Żar i Skwierzyny). Efekt? Siedem organizacji z Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry i okolic otrzymało wsparcie na łączną kwotę ponad 100 tysięcy złotych.

Finał akcji jest najlepszym dowodem na to, że razem można góry przenosić. Pracownicy Rossmanna chętnie włączają się w inicjatywy na rzecz lokalnych społeczności (i nie tylko): tłumaczą o co w tej akcji chodzi, namawiają klientów do skanowania aplikacji Klubu Rossmann. A nasi klienci z radością angażują się w pomoc: skanują aplikację nawet przy niewielkich zakupach, chwalą się w mediach społecznościowych liczbą uzbieranych i przekazanych „pomocowych” punktów. Razem robimy coś pożytecznego: wspieramy ludzi, którzy poświęcają swoje życie, wolny czas, pomaganiu na co dzień tym, którzy tego wsparcia najbardziej potrzebują. Po prostu „Pomagamy jak umiemy”.

Wykaz organizacji działających na terenie województwa lubuskiego oraz wartość darowizn (produkty), jaką otrzymają poszczególne instytucje:

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, Gorzów Wielkopolski, ul. Strażacka 66 - 12 296,50 zł

Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Gorzów Wielkopolski, ul. Walczaka 1 13 440,96 zł

Skwierzyńskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt "ZWIERZAKI NICZYJE", Skwierzyna, ul. Źródlana 2 16 715,67 zł

Dom Samotnej Matki prowadzony przez Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka, Zielona Góra, ul. Piaskowa 9e 18 531,73 zł

Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw, Zielona Góra, ul. Zyty 26 15 616,70 zł Żarskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt "APORT", Żary, ul. Okrzei 51c/3 14 360,64 zł

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, Żary, ul. św. Brata Alberta 4 11 118,11 zł

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.