SAFER55+. Międzynarodowe działania na rzecz bezpieczeństwa seniorów (ZDJĘCIA)

09 grudzień 2019
(2 głosów)
SAFER55+. Międzynarodowe działania na rzecz bezpieczeństwa seniorów Lubuska Policja

W Lubsku odbyły się międzynarodowe zajęcia dla seniorów w ramach programu SAFER55+.

Szkolenie z samoobrony dla osób starszych poprowadził żagański policjant sierż. szt. Przemysław Karcz, który na co dzień pełni służbę w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym.

W czwartek, 28 listopada w Lubsku odbyły się zajęcia w ramach unijnego programu SAFER55+, którego celem jest aktywizacja seniorów. Zajęcia zostały przygotowane z myślą o bezpieczeństwie członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Lubska. W trakcie spotkania sierż. szt. Przemysław Karcz przeprowadził szkolenie z samoobrony. Policjant na co dzień pełni służbę w Ogniwie Patrolowo- Interwencyjnym żagańskiej komendy. Od lat rozwija swoje umiejętności i szkoli się z zakresu taktyk i technik interwencji. Dzięki odbytym szkoleniom zdobył uprawnienia instruktora, co umożliwia mu przekazywanie wiedzy i umiejętności innym osobą. Podczas spotkania z seniorami w Lubsku w swoim wolnym czasie od służby zaprezentował podstawowe chwyty obezwładniające, możliwości wydostania się z rąk osób, które chcą wyrządzić krzywdę, a także jak skutecznie bronić się przed atakiem „nożownika”. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele organizacji z Rumuni, Hiszpanii i Portugali, którzy na co dzień współpracują z polskimi klubami seniorów i wymieniają się swoimi doświadczeniami.

Źródło: sierż. Arkadiusz Szlachetko Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.