Nowosolski policjant uczył dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy!

13 grudzień 2019
(3 głosów)
Nowosolski policjant uczył dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy! Lubuska Policja

Nowosolski dzielnicowy zorganizował spotkanie się z dziećmi w szkole podstawowej nr 5 i uczył ich zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. Cel spotkania to przede wszystkim poszerzanie wśród uczniów niezbędnej wiedzy mogącej przydać się w każdej chwili. Przedsięwzięcie było własną inicjatywą mundurowego na rzecz profilaktyki bezpieczeństwa dzieci.

W czwartek, 12 grudnia 2019 r. nowosolski dzielnicowy sierż. Daniel Zatwarnicki spotkał się z uczniami szkoły podstawowej nr 5 w Nowej Soli. Prezent, jaki przygotował dla najmłodszych to warsztaty z pierwszej pomocy. Podczas ciekawego spotkania policjant ćwiczył z dziećmi na fantomie resuscytację, prawidłowe opatrywanie ran oraz pokazywał pozycję bezpieczną boczną ustaloną. Dzieci uczyły się wzywania służb ratunkowych, przekazywania ważnych informacji na temat poszkodowanego i miejsca zdarzenia. Utrwalały numery alarmowe oraz poznały sposoby sprawdzania przytomności i udzielenia pierwszej pomocy w różnych sytuacjach.

Znajomość podstawowych zasad jest niezwykle potrzebna i przydatna w każdej sytuacji. Dlatego, tak bardzo ważne jest uczenie jej już od najmłodszych lat. Każdy z nas powinien wiedzieć, jak ratować ludzkie życie - ponieważ jest ono najważniejsze i najcenniejsze.

Źródło: mł. asp. Renata Dąbrowicz – Kozłowska, Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.