10-letnia Zuza traci wzrok. Liczy się każda pomoc

29 grudzień 2019
(5 głosów)
10-letnia Zuza traci wzrok. Liczy się każda pomoc Agnieszka Kaczmarek

Zuzia ma 10 lat. Urodziła się z Syndromem Sturge'a-Webera. Pierwszą operację przeszła mając zaledwie dwa miesiące. Na chwile obecną jest po dwudziestu pięciu.

Zespół ten jest rzadkim wrodzonym zaburzeniem naczyniowym. Charakteryzuje się wadami naczyń włosowatych, twarzy, kończyn oraz jaskrą. U Zuzi najbardziej charakterystycznym objawem jest znamię koloru czerwonego wina na twarzy oraz dolnej lewej kończynie. Znamiona te nigdy się nie wchłoną. Jedyną szansą, aby tkanki i kości nie uległy przerostowi są operacje laserowe w znieczuleniu ogólnym. Na chwile obecną dziewczynka jest po dwudziestu takich operacjach. Dziesięciolatka przeszła również pięć operacji na oczy z powodu jaskry. Zuzanka ma niezłośliwy nowotwór oka - naczyniówki. Jest pacjentem Kliniki Przylądek Nadziei we Wrocławiu.

- Nasz świat zawalił się kilka miesięcy temu. Zuzanka z dnia na dzień coraz słabiej widziała, potykała się, wpadała na krzesła i drzwi. Poszliśmy do okulisty, który stwierdził odwarstwienie siatkówki. Lekarze z Polski z całych sił walczyli o zdrowie Zuzanki, jednak nie mając dalszej możliwości jej leczenia skierowali nas do Berlina. Został wdrożony lek, który jest bardzo kosztowny. Niestety nie jest refundowany - informuje Agnieszka Kaczmarek, mama Zuzy. - Prawe oczko, jest bardzo słabe, lewe widzi tylko w 20%.

Na chwilę obecną dziewczynka jest po skomplikowanej operacji prawego i lewego oka.

- Czeka nas jeszcze radioterapia gałek ocznych, która również ma być przeprowadzona w Berlinie. Wiem, że jest to szansa na polepszenie stanu zdrowia mojej córeczki. Pozwoli to zatrzymać utratę wzroku - dodaje mama. 

Niestety koszty leczenia znacznie przekraczają możliwości rodziny.

- Brak pieniędzy nie może nam stanąć na przeszkodzie. Dlatego proszę o pomoc, nie ma czasu do stracenia! - apeluje Agnieszka Kaczmarek.

Każdy kto mógłby pomóc Zuzannie może to zrobić wpłacając dowolną sumę pieniędzy poprzez ZRZUTKA.PL. Można również podarować Zuzi 1%. Jak to zrobić? W zeznaniu rocznym w rubryce "NAZWA OPP" należy wpisać: Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa. W rubryce "NUMER KRS" należy wpisać 0000037904, w polu "INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE" wpisz  8326 ZUZANNA KACZMAREK. Można także wpłacać pieniądze bezpośrednio na konto Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa nr konta 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362 z dopiskiem darowizna na leczenie Zuzanny Kaczmarek 8326.

Liczy się każdy grosz, każda choćby najmniejsza suma, która uratuje wzrok tego dziecka. 

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.