Gigantyczne kolejki przed Wydziałem Komunikacji w Zielonej Górze

17 styczeń 2020
(10 głosów)
Gigantyczne kolejki przed Wydziałem Komunikacji w Zielonej Górze Fot. Hejted - Zielona Góra

Przed Wydziałem Komunikacji w Zielonej Górze, jeszcze przed otwarciem ustawiają się długie kolejki. Niektórzy zajmowali miejsce już od godziny 5 rano!

Do głównych zadań zielonogórskiego Wydziału Komunikacji przy ulicy Sienkiewicza 8a należy m.in. wydawanie, zatrzymywanie, zwracanie, cofanie i przywracanie uprawnień do kierowania pojazdami; dokonywanie rejestracji pojazdów oraz zmian danych zamieszczonych w dowodach rejestracyjnych; wyrejestrowywanie pojazdów oraz wycofywanie czasowe pojazdów z ruchu na wniosek ich właścicieli.

Dodatkowo od 1 stycznia br. obowiązuje przepis, który nakłada obowiązek zgłoszenia nabycia i zbycia pojazdu do Wydziału Komunikacji w ciągu 30 dni. Art. 140mb P.r.d. określa, że kto:

  1. będąc właścicielem pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej wbrew przepisowi art. 71 ust. 7 nie rejestruje pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
  2. będąc właścicielem pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wbrew przepisowi art. 78 ust. 2 pkt 1 nie zawiadamia starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu

Podlega karze pieniężnej w wysokości od 200 do 1000 złotych. Należy przyjąć, że ww. przepisy nie będą miały zastosowania do czynności sprzed wejścia w życie ww. ustawy. 

Wielu mieszkańców Zielonej Góry narzeka na ogromny czas oczekiwania w celu załatwienia sprawy w Wydziale Komunikacji. - Byłem wczoraj o 7:15, do budynku wszedłem o 7:45, numerek 53, do 12:30 garowałem w urzędzie. - pisze jeden z internautów. - I znowu nie odbiorę dowodu rejestracyjnego. Załamka to będzie 4 podejście. - dodaje internautka. 

Wydział Komunikacji przy ulicy Sienkiewicza 8a w Zielonej Górze jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach:

  • poniedziałek - od 7:30 do 16:30
  • wtorek - od 7:30 do 15:00
  • środa, czwartek, piątek - od 7:30 do 14:30

Źródło: BIP Zielona Góra, Hejted - Zielona Góra

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.