Nowe stowarzyszenie "Serce Zielonej" działa dla miasta

29 styczeń 2020
(1 głos)
Nowe stowarzyszenie "Serce Zielonej" działa dla miasta Fot. Serce Zielonej

Ponad 700 osób podpisało się pod projektem uchwały w sprawie ogólnych zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych. Uchwałę przygotowało stowarzyszenie Serce Zielonej.

Zielonogórzanie wielokrotnie zarzucali władzom miasta brak właściwych konsultacji społecznych. Dziś stowarzyszenie "Serce Zielonej" złożyło w ratuszu projekt obywatelskiej uchwały szczegółowo określającej zasady konsultacji. Do projektu dołączyło podpisy kilkuset Zielonogórzan.

Twórcy projektu uchwały proponują, żeby konsultacje społeczne odbywały się po godzinach pracy, by mieszkańcy Zielonej Góry nie musieli się zwalniać chcąc w nich uczestniczyć. Domagają się zapisu multimedialnego konsultacji, który będzie ogólnie dostępny. Członkowie stowarzyszenia chcą, aby urzędnicy dali możliwość przegłosowania uchwał w sprawach dotyczących ważnych spraw dla życia miasta.

Stowarzyszenie Serce Zielonej tworzy grupa społeczników, która działa od lat przy różnych projektach, uczestniczy w różnych inicjatywach. Spotkali się w większym gronie, połączyli swoje siły, swoje pasje i zawiązali stowarzyszenie Serce Zielonej.

Obywatelski projekt uchwały w sprawie ogólnych zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych jest pierwszym takim po przyjęciu uchwały rady miasta o inicjatywie obywatelskiej w maju w 2019 r.

Źródło: Krzysztof Olszak Stowarzyszenie Serce Zielonej

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.