Zmiany w rozkładzie jazdy zielonogórskiego MZK. Będą nowe linie

18 luty 2020
(2 głosów)
Autor: 
Nowe linie MZK Zielona Góra już od marca Redakcja/archiwum

Już od 1 marca autobusy MZK w Zielonej Górze pojadą inaczej. Ze zmian przede wszystkim skorzystają mieszkańcy Zawady, Krępy i Jan.

Rozkład jazdy wchodzi w życie w niedzielę, 1 marca. Zmiany zostały wprowadzone na podstawie ustaleń z Urzędem Miasta Zielona Góra i Radą Dzielnicy Nowe Miasto.

Nowe linie autobusowe do trzech sołectw

Do obecnych tras dodane zostały dwie nowe linie: 22A oraz 22B. Zapewni to obsługę sołectw Zawada, Krępa i Jany. Autobusy linii 22A będą kursowały w godzinach 4:30 - 13:00, natomiast 22B od 13:00 do 23:30.

Linia 22A: Dworzec Główny - Staszica - Sulechowska - Poznańska - Zawada - Krępa - Os. Kolorowe - Chynów - Truskawkowa - Poznańska - Sulechowska - Staszica - Dworzec Główny

Linia 22B: Dworzec Główny - Staszica - Sulechowska - Poznańska - Truskawkowa - Chynów - Os. Kolorowe - Krępa - Zawada - Poznańska - Sulechowska - Staszica - Dworzec Główny

Wybrane kursy linii 22A i 22B będą realizowane z zajazdem na pętlę w Janach, co wiąże się z przywróceniem obsługi komunikacyjnej w tym sołectwie w soboty i dni świąteczne.

Korekty wśród pozostałych linii

Autobusy linii nr 17 będą kursowały na skróconej trasie Os. Leśne - Chynów. Pięć kursów w dni robocze będzie wykonywanych do pętli w Krępie, natomiast jeden wieczorny do pętli w Zawadzie. Ponadto kursy na linii 21 będą realizowane tylko w godzinach szczytu w dni robocze.

Dodatkowo zostanie wprowadzona korekta w rozkładzie jazdy linii nocnych. Umożliwi ona pasażerom pociągu "Zielonogórzanin" przyjeżdżającego z Warszawy przesiadkę na nocne kursy.

Przeczytaj też: Milion złotych na nowe karetki w Zielonej Górze i Gorzowie (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.