Pierwszy Polak z koronawirusem opowiada o stanie zdrowia i szpitalu (FILM)

10 marzec 2020
(11 głosów)
Autor: 
Pierwszy Polak z koronawirusem opowiada o stanie zdrowia i szpitalu Fot. TV Lubuszan

Od środy, 4 marca, mówi o nim cała Polska. To 66-letni Mieczysław Opałka, mieszkaniec Cybinki koło Słubic. Mężczyzna jest pierwszym pacjentem w kraju, u którego potwierdzono koronawirusa. Wczoraj wygłosił oświadczenie.

Objawy wirusa ujawniły się u 66-latka tuż po powrocie z Niemiec. Mężczyzna sam powiadomił służbę zdrowia i został przetransportowany bezpośrednio na oddział zakaźny szpitala w Zielonej Górze.

Pacjent czuje się bardzo dobrze. Lekarze na bieżąco kontrolują jego stan zdrowia. Ponownie pobrano od niego testy na obecność koronawirusa. Dziś zostały odebrane przez specjalistyczne laboratorium w Warszawie.

Wczoraj wieczorem Mieczysław Opałka wygłosił oświadczenie:

Źródło: TV Lubuszan

Przeczytaj też: Dezynfekcja szkół w gminie Przytoczna. Odwołano zajęcia dla uczniów

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.