MZK Zielona Góra przeciwko koronawirusowi. Strefy buforowe w autobusach

12 marzec 2020
(4 głosów)
Autor: 
Strefy buforowe w zielonogórskich autobusach Fot. MZK Zielona Góra

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze wyznaczył strefy buforowe między pasażerami a przedziałem kierowcy. Zrezygnowano także z "ciepłych guzików". To sposoby na ochronę przed koronawirusem.

Zielona Góra idąc śladem Poznania, Łodzi czy Wrocławia postanawia walczyć z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w komunikacji miejskiej. W autobusach, w których kabina nie jest oddzielona od przestrzeni pasażerskiej, wyznaczona została strefa bezpieczeństwa obejmująca obszar pierwszych drzwi i pierwszych siedzeń.

- Wszystko robimy w trosce o bezpieczeństwo pasażerów i kierowców. O tym, że jest to strefa wydzielona, w której nie powinni przebywać pasażerowie, będzie informować specjalne oznakowanie - informuje MZK.

Rezygnacja z "ciepłych guzików"

Do tej pory w większości autobusów zielonogórskiego MZK drzwi otwierano przy użyciu tzw. "ciepłych guzików". Dziś kierowcy autobusów sami otwierają drzwi na przystankach. Wszystko, aby ograniczyć konieczność dotykania przycisków.

Przeczytaj też: Kompletnie pijany wszedł na rusztowanie katedry w Gorzowie (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.