Polski pacjent "zero" opuścił szpital w Zielonej Górze! (FILM)

20 marzec 2020
(11 głosów)
Autor: 
Polski pacjent "zero" opuścił szpital w Zielonej Górze Fot. Studio W66

To już pewne! Pierwszy pacjent "zero" opuścił oddział zakaźny szpitala w Zielonej Górze. Mężczyzna spędził w lecznicy ponad dwa tygodnie.

W piątek, 20 marca, 66-letni pacjent "zero" został oficjalnie wypisany z zielonogórskiego szpitala. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u mieszkańca Cybinki w nocy 4 marca. Mężczyzna przyjechał do Polski autobusem z Niemiec.

Planowo pacjent miał opuścić oddział zakaźny już 18 marca. Okazało się jednak, że niezbędne są dodatkowe badania. Kolejnego dnia lekarze nie wypisali 66-latka na prośbę samego mężczyzny. Mimo to w mediach ukazała się informacja o jego wyjściu. Był to fake news.

Dziś przed szpitalem czekali na niego bliscy. Mężczyzna był uśmiechnięty i mówił, że jest całkowicie zdrowy. Dziękował wszystkim pracownikom szpitala za opiekę.

- Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do mojego wyzdrowienia. Miałem kolegów, którzy wspomagali mnie dobrym słowem. Chciałbym teraz mieć troszeczkę spokoju - mówił pacjent.

Przeczytaj też: "Jestem na zakupach, zaraz wracam" - łamanie kwarantanny w Lubuskiem

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.