Zielonogórskie karetki rozlokowane po mieście. "Unikamy uziemienia całej zmiany"

21 marzec 2020
(4 głosów)
Autor: 
Zielonogórskie karetki rozlokowane po mieście Redakcja/archiwum

Pacjenci coraz częściej ukrywają przed ratownikami medycznymi objawy koronawirusa. Aby uniknąć uziemienia wszystkich zielonogórskich zespołów pogotowia w kwarantannie, karetki rozmieszczono po całym mieście.

Są na pierwszej linii frontu. Podczas interwencji nie są w stanie uniknąć bezpośredniego kontaktu z pacjentem, a niestety zdarza się, że chory ukrywa objawy koronawirusa. W konsekwencji ratownicy, zamiast leczyć czekają w kwarantannie na wyniki badań.

Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze Marcin Mańkowski zdecydował o rozlokowaniu ambulansów ze stacji pogotowia w różne części miasta. - Pozwoli to nam uniknąć ewentualnego rozprzestrzeniania się wirusa między zespołami. W przypadku zakażenia unieruchomiony zostanie tylko jeden zespół, a nie cała zmiana 16 osób, licząc również zespoły transportowe - informują ratownicy.

Zespoły Ratownictwa Medycznego rozmieszczono w kilku lokalizacjach na terenie miasta. Jest to m.in. akademik Wcześniak przy al. Wojska Polskiego oraz IV Liceum Ogólnokształcące przy Szosie Kisielińskiej.

W ubiegłym tygodniu osoba, która zatajała w wywiadzie medycznym objawy koronawirusa, uziemiła zespoły pogotowia w Sulechowie. Ratownicy przez blisko 24 godziny byli izolowani i nie mogli wrócić do swoich domów.

Przeczytaj też: "Jestem na zakupach, zaraz wracam" - łamanie kwarantanny w Lubuskiem

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.