Koronawirus. Strażacy na ulicach gminy Sulechów. "Zostań w domu!" (FILM)

22 marzec 2020
(2 głosów)
Autor: 
Strażacy na ulicach gminy Sulechów. "Zostań w domu!" OSP Pomorsko/Cigacice

Strażacy OSP z gminy Sulechów wspierają akcję #zostańwdomu. Wszyscy wyjechali na ulice swoich miejscowości i przez megafon apelowali do mieszkańców, aby ci zrezygnowali z opuszczania domostw.

Zastępy straży pożarnej można było zauważyć między innymi w Cigacicach oraz Pomorsku. - Z uwagi na epidemię koronawirusa prosimy, nie narażaj siebie i innych. Zostań w domu! - brzmiał komunikat.

Podobne apele wygłaszane są przez służby w całej Polsce. W działania oprócz strażaków angażują się także policjanci, jak i strażnicy miejscy.

"Bardzo dobry pomysł"

Działania ochotników znalazły uznanie wśród ludności. - Super. Osobiście na to liczyłem. Takie przypomnienie informacyjne wszystkim się przyda - komentuje pan Łukasz. Tuż za nim pisze pani Zofia: "Dobrze, że przypominacie. Strażacy dbajcie też o siebie".

Koronawirus w Polsce

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że do niedzieli 22 marca do godziny 12:00 zakażenie koronawirusem potwierdzono w Polsce u 563 osób, z których siedem zmarło.

Przeczytaj też: "Ustawka" kiboli w Gorzowie Wielkopolskim. Zatrzymano już 9 osób (FILM, ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.