Czy zielonogórzanie zostają w domach? Trwają kontrole dronem (ZDJĘCIA)

28 marzec 2020
(5 głosów)
Autor: 
Czy zielonogórzanie zostają w domach? Trwają kontrole dronem Fot. OSP Jarogniewice

Policjanci z Zielonej Góry sprawdzają, czy mieszkańcy dostosowują się do zakazu przemieszczania się. Dziś mundurowi wspólnie z ochotnikami z Jarogniewic sprawdzali miejsca rekreacyjne, które w połączeniu z dobrą pogodą przyciągają ludzi.

Działania rozpoczęły się już w sobotni poranek. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze przy wsparciu ochotników z Grupy Poszukiwawiczo-Ratowniczej z Jarogniewic kontrolowali miejsca, gdzie mogą gromadzić się mieszkańcy.

Podczas weekendu szczególna uwaga zwracana jest na tereny rekreacyjne. Dziś kontrolowano m.in. tereny przyległe do tzw. jeziora "Glinianka" na osiedlu Cegielnia, pałacu w Zatoniu oraz Dzikiej Ochli.

W ten sposób mundurowi sprawdzają, czy społeczeństwo respektuje i stosuje się do nowych przepisów. Gdy funkcjonariusze natkną się np. na większą grupę osób pijących alkohol "pod chmurką" na miejsce zostanie skierowany patrol policji.

Zakaz swobodnego przemieszczania do 11 kwietnia

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem ludzie nie mogą się swobodnie przemieszczać. Wyjątkiem jest m.in. dojazd do pracy lub załatwienie niezbędnych potrzeb, takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad osobami bliskimi.

Mundurowi cały czas przypominają, aby nie narażać siebie i pozostałych na niebezpieczeństwo zakażenia koronawirusem. Pamiętajmy o limicie przemieszczających się osób - maksymalnie dwie osoby, z wyłączeniem rodzin.

Przeczytaj też: PKS Zielona Góra zawiesza większość kursów. Sprawdź jakie! Czy wrócisz do domu?

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.