Koronawirus: Kolejny ozdrowieniec w Lubuskiem. To kilkuletni chłopiec

01 kwiecień 2020
(1 głos)
Autor: 
Kolejny ozdrowieniec w Lubuskiem. To kilkuletni chłopiec Fot. Pixabay

Kolejna osoba wyleczona z COVID-19 opuściła szpital. Po "pacjencie zero" to drugi ozdrowieniec w Lubuskiem. Dziecko pochodzi z powiatu strzelecko-drezdeneckiego.

Drugi ozdrowieniec w regionie pochodzi z północy województwa. Lubuski Urząd Wojewódzki w środowe popołudnie poinformował na prośbę rodziców, że jest to kilkuletni chłopiec z powiatu strzelecko-drezdeneckiego.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) za wyleczonych z koronawirusa uznaje się pacjentów, którzy nie mają już objawów choroby i dwoma testami w odstępie 24 godzin potwierdzono, że nie mają COVID-19. Ze względu na specyfikę choroby taka osoba powinna jeszcze przez tydzień zachować zasady reżimu sanitarnego.

Do tej pory w województwie lubuskim odnotowano 46 przypadków zakażenia koronawirusem. Z najnowszych danych wynika, że 30 osób jest hospitalizowanych. Ponadto kwarantanną objęto 376 mieszkańców regionu, natomiast nadzorem epidemiologicznym 725 osób.

Przeczytaj też: Działają na pierwszej linii frontu. "Dziękujemy naszym rodzinom - bohaterom drugiego planu" (FILM)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.