Działka pełna beczek w Wysokiej pod Gorzowem. Kto zrobił tam śmietnisko? (ZDJĘCIA)

03 kwiecień 2020
(4 głosów)
Autor: 
Działka pełna beczek w Wysokiej pod Gorzowem Fot. KS Wysoka, UG Lubiszyn

Wypełnione substancjami ropopochodnymi beczki ujawniono we wsi Wysoka w gminie Lubiszyn. To już kolejne takie odkrycie w ciągu ostatnich dni na terenie powiatu gorzowskiego. - Jesteśmy zdeterminowani, aby znaleźć sprawcę i siarczyście go ukarać - podkreśla zastępca wójta.

Pierwsza informacja o nielegalnym składowisku pojemników i beczek pojawiła się w ubiegłym tygodniu. Sprawę nagłośnił miejscowy klub sportowy. - Beczki znajdują się niedaleko naszego boiska. To miejsce, gdzie spacerują ludzie - czytamy na stronie.

W piątek, 3 kwietnia, we wskazane miejsce udały się służby Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz strażacy z Gorzowa Wielkopolskiego i Lubiszyna. - Wszystko zostało dokładnie sprawdzone czujnikami. Nie ma zagrożenia chemicznego - informuje bryg. Bartłomiej Mądry, rzecznik gorzowskich strażaków.

Jak ustalił portal NewsLubuski.pl, przynajmniej jedna z beczek została rozszczelniona. Po drobnym wycieku udało się ustalić, że do pojemnika wlany został przepalony olej.

Odgrodzony teren i zabezpieczone beczki

Urząd Gminy Lubiszyn sprawdził, że śmietnisko zostało utworzone na działce należącej do PKP. - Każda z beczek została odpowiednio ofoliowana przez strażaków. Ponadto całe skupisko zostało oznaczone biało-czerwoną taśmą - mówi Urszula Stolarska, zastępca wójta.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami to właściciel nieruchomości musi zadbać o to, aby działka była wolna od odpadów. Gmina powiadomiła już o sytuacji Polskie Koleje Państwowe. Samorząd liczy na dojście do porozumienia i wspólne wyłonienie firmy, której zlecą ich utylizację.

Kto podrzucił odpady?

Klub Sportowy z Wysokiej zamieścił na swojej stronie zdjęcie białego busa marki Volkswagen. - Drogi kolego z białego busa! Czy nie wypadły Ci przypadkiem beczki z nieznanymi odpadami? Kilka osób Cię widziało i beczki szukają pilnie swojego właściciela! Prosimy pilnie posprzątać po sobie ten syf - napisali piłkarze.

Jak powiedziała zastępca wójta gminy Lubiszyn Urszula Stolarska, urząd zastanawia się nad wyznaczeniem nagrody za wskazanie osoby, która podrzuciła odpady. - Jesteśmy zdeterminowani, aby znaleźć sprawcę i siarczyście go ukarać - podkreśla.

Przeczytaj też: Osadzone w Krzywańcu uszyją maseczki ochronne

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.