12,5 tony środków ochrony osobistej dla lubuskich szpitali!

06 kwiecień 2020
(6 głosów)
12,5 tony środków ochrony osobistej dla lubuskich szpitali! Redakcja

Kilkanaście ton środków ochrony osobistej dla lubuskich szpitali trafiło dziś do magazynu Portu Lotniczego Zielona Góra – Babimost. Stąd trafi do szpitali w województwie!                                    

Długa podróż z Chin

Samolotem z Szanghaju do Warszawy, a następnie siedmioma wojskowymi ciężarówkami prosto do magazynu Portu Lotniczego Zielona Góra – Babimost. - To 12,5 tony środków ochrony osobistej, 90 m3! I prawda jest taka, że samorząd województwa złożył zamówienie na 5,5 mln zł, a miasto Zielona Góra na 800 tys. zł. Nasz sprzęt trafi niezwłocznie do lubuskich szpitali. Wszystkim z całego serca dziękuję za współpracę w realizacji tego zadania! Moc jest z nami! - pisze Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak. 

Pomogło Wojsko

- 7 ciężarówek, 15 żołnierzy z Lubuskiego jedzie do Warszawy, po nasz ładunek na Okęcie. To się dzieje naprawdę, wielka sprawa, to prawdziwy most ludzkich serc - Chiny/Polska. – relacjonowała w mediach społecznościowych Marszałek Województwa Elżbieta Anna Polak. Żołnierze z 4. Pułku Przeciwlotniczego - Czerwieńsk, 11. Batalionu Remontowego - Żagań oraz Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej - Międzyrzecz odebrali dziś 90 metrów sześciennych sprzętu i bezpiecznie dostarczyli do Babimostu. Stąd sprzęt ruszy w dalszą drogę do lubuskich szpitali.

Sprawy logistyczne

Wojskowy transport po apelu Marszałek Województwa Elżbiety Anny Polak zorganizował gen. Jarosław Mika, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych. Bezpłatny magazyn zapewnił dyrektor Portu Lotniczego Zielona Góra - Babimost zaś Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zaproponował nieodpłatne rozwiezienie towarów do szpitali. Przy rozładunku pomagali również druhowie z OSP w Starym Kisielinie.

Pomogła firma LUG

Wiedza i doświadczenie pracowników Grupy Kapitałowej LUG w działalności na rynkach międzynarodowych istotnie wsparły działania zarządu Województwa Lubuskiego i Miasta Zielona Góra w pozyskaniu niezbędnego sprzętu ochrony osobistej dla lubuskich szpitali i pozostałych służb. Doświadczenie zdobyte na rynkach międzynarodowych i posiadane kontakty pozwoliły firmie skoordynować cały proces zakupu oraz przygotowania transportu do Polski. - Jesteśmy gotowi zaoferować również innym regionom taką pomoc jak w przypadku Województwa Lubuskiego i Zielonej Góry. Chętnie zaangażujemy nasze know-how i zasoby we wspólny wysiłek walki z koronawirusem. - podkreśla Mariusz Ejsmont wiceprezes zarządu LUG S.A, który koordynował projekt.

Co dokładnie zostało zamówione?

Sprzęt ochrony osobistej, niezbędny personelowi medycznemu, który jest na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. Zamówione zostało: milion rękawiczek, 150 tys. maseczek, 35 tys. gogli, 25 tys. kompletnych kombinezonów i 4 tys. przyłbic.

Czytaj także - Duże zagrożenie pożarowe w Lubuskiem. Leśna ściółka dramatycznie sucha

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.