Wszystkie cmentarze w Zielonej Górze zamknięte. "To konieczna decyzja"

09 kwiecień 2020
(1 głos)
Autor: 
Wszystkie cmentarze w Zielonej Górze zamknięte Redakcja/archiwum

Zielonogórskie cmentarze zamknięte dla odwiedzających. W uroczystościach pogrzebowych będzie mogła uczestniczyć tylko najbliższa rodzina.

Decyzję o zamknięciu miejskich cmentarzy komunalnych podjął Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. Mowa tu także o nekropoliach w dzielnicy Nowe Miasto. Oznacza to, że w tym roku w okresie Świąt Wielkanocnych nie będziemy mogli odwiedzić grobów swoich bliskich.

Jak tłumaczy włodarz miasta, decyzja nie była łatwa i została podjęta po konsultacjach z sanepidem. - Przepraszam, ale czasami decyzje mogą być przez niektórych niezrozumiałe, ale uwierzcie mi, są konieczne - napisał na portalu społecznościowym.

Obecnie cmentarze zostały zamknięte do poniedziałku, 13 kwietnia. Na teren nekropolii będzie można wejść jedynie w czasie pogrzebu. Należy jednak pamiętać, że w uroczystości pogrzebowej może wziąć udział maksymalnie 5 osób.

Przeczytaj też: Maseczki będą obowiązkowe! Matura w późniejszym terminie. Sprawdź zasady!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.