3. etap odmrażania gospodarki! Od 18 maja otwarte zakłady fryzjerskie i kosmetyczne!

13 maj 2020
(1 głos)
3. etap odmrażania gospodarki! Od 18 maja otwarte zakłady fryzjerskie i kosmetyczne! Krystian Maj/KPRM

Rząd przedstawił dziś trzeci etap odmrażania gospodarki. Od 18 maja otwarte zostaną m.in. zakłady fryzjerskie i kosmetyczne w rygorze sanitarnym.

Na konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Premier Mateusz Morawiecki przedstawił trzeci etap odmrażania gospodarki. - Dzisiaj też mamy dobre sygnały z pozostałych obszarów Polski. W wielu województwach liczba zakażeń jest bardzo niewielka, dlatego dzisiaj przedstawiamy 3. etap odmrażania gospodarki i powrotu do normalnego życia społecznego. - mówił podczas konferencji Premier Mateusz Morawiecki.

Od 18 maja br. otwarte zostaną również restauracje, kawiarnie i bary z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. - Częściowo otwieramy również lokale gastronomiczne, restauracje, bary, kawiarnie, ale też z utrzymaniem tego reżimu. Zachęcamy do otwierania ogródków tam, gdzie się da. - mówił Morawiecki.

Zmiany dotkną również edukacji. Od poniedziałku będzie możliwość prowadzenia zajęć praktycznych w szkołach policealnych. Będzie również szersza możliwość korzystania z otwartych miejsc uprawiania sportu - stadionów, boisk, orlików. - Chcemy umożliwić organizowanie prób, ćwiczeń, indywidualnych zajęć uczelni muzycznych i artystycznych. Te zmiany będą obowiązywały od 18 maja. - dodaje Premier Mateusz Morawiecki.

Od 25 maja w klasach 1-3 szkół podstawowych zostanie uruchomiona opieka nad dziećmi w formie zajęć opiekuńczo-wychowawczych. Możliwe będą również konsultacje z nauczycielami maturzystów i uczniów klas 8. - Od 1 czerwca umożliwimy to wszystkim uczniom. - mówi Morawiecki.

Dystansowanie się społeczne, trzymanie reżimu sanitarnego, zasłanianie ust i nosa czy też reżim sanitarny w salonach kosmetycznych, fryzjerskich i lokalach gastronomicznych są bardzo ważne. - mówi Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski.

18 maja umożliwimy odbycie zajęć praktycznych w szkołach policealnych, gdzie nauka trwa często rok czy półtora roku. Dlatego umożliwimy też powrót zajęć praktycznych w technikach czy szkołach zawodowych. Otwieramy także szkolne schroniska młodzieżowe. To też szansa, żeby uczniowie w niewielkich grupach wrócili do domów kultury do zajęć artystycznych. - mówi Minister Edukacji Dariusz Piontkowski.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.