Wielkie serce na nakrętki w Świdnicy. Mieszkańcy od razu ruszyli do akcji

14 maj 2020
(2 głosów)
Autor: 
Wielkie serce na nakrętki w Świdnicy. Mieszkańcy od razu ruszyli do akcji Fot. UG Świdnica

Świdnica koło Zielonej Góry zyskała nietypową konstrukcję, która stanęła przed urzędem gminy. Do ogromnego, zielonego serca każdy może wrzucić plastikowe nakrętki. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na wspieranie środowiska w gminie.

Kosz ustawiony koło budynku urzędu przy ulicy Długiej wykonany jest z metalu i ma ponad 1,5 metra wysokości. Wewnątrz może pomieścić aż 150 kg surowca.

- Z pewnością większość mieszkańców ma w domu zapasy takich zakrętek i nie wie, co z nimi zrobić. Po prostu wrzucić do naszego pojemnika, a my zrobimy z nich użytek - czytamy w komunikacie gminy Świdnica.

Idea jest bardzo prosta. Kiedy kosz wypełni się zakrętkami, jego zawartość zostanie sprzedana firmom zajmującym się recyklingiem. Uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na wspieranie działań na rzecz ochrony środowiska, czystości i tworzenia terenów zielonych. Dzięki temu powstaną np. uliczne kosze na śmieci lub gmina zakupi nowe drzewka i krzewy.

Mieszkańcy zaskoczeni pomysłem

Do środka można wrzucać wszystkie plastikowe zakrętki, bez ograniczeń co do koloru i kształtu. W pojemniku można więc zostawić nie tylko zakrętki po napojach, ale też po chemii gospodarczej czy kosmetykach.

Mieszkańcy Świdnicy pokazują, że można na nich liczyć. Szybko ruszyli do akcji i sprawnie wypełniają zielone serce.

- Widziałam. Piękne. Zakrętki są - komentuje Bogumiła Hajdasz, przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów. Słowa uznania wystosował też pan Marcin: "Świetny i oryginalny pomysł. Brawo!".

Przeczytaj też: Pijani kierowcy ciężarówek na krajowej "92". Rekordzista wydmuchał 1,9 promila (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.