Test na koronawirusa bez wysiadania z samochodu. Drive-thru w Gorzowie

15 maj 2020
(1 głos)
Autor: 
Test na koronawirusa bez wysiadania z samochodu Fot. LUW

W Gorzowie Wielkopolskim uruchomiono mobilny punkt pobrań wykonujący testy na koronawirusa dla osób na kwarantannie. Badanie trwa tylko kilka minut, natomiast wynik otrzymuje się już kolejnego dnia.

Pacjent własnym samochodem wjeżdża na teren szpitala przy ulicy Walczaka 42 i zostaje skierowany do pierwszego punktu, w którym personel zbiera wywiad medyczny. Dalej udaje się już do punktu kontrolnego, gdzie pobiera się próbki do badań.

Żeby zrobić badanie, nie trzeba wysiadać z auta. Taka formuła ma przede wszystkim zminimalizować ryzyko zakażenia pracowników punktu. Po zweryfikowaniu, czy pacjent nie ma dolegliwości, które mogą pojawić się po badaniu, trafi do strefy dezynfekcji. Tam jego pojazd zostanie dokładnie spryskany płynami dezynfekującymi.

Badany otrzymuje wynik już następnego dnia. Jeśli okaże się on ujemny, kwarantanna będzie zakończona. Jeśli wynik okaże się pozytywny to uruchomione zostaną procedury, takie jak w przypadku każdego nowego zakażenia.

Przeczytaj też: Wielkie serce na nakrętki w Świdnicy. Mieszkańcy od razu ruszyli do akcji

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.